Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulinis viengungių golfo klubas susižavėjo Lietuvos aikštynais

Pasaulinio viengungių golfo klubo nariai su Europos centro golfo klubo nariais
maniac.lt nuotr. / Pasaulinio viengungių golfo klubo nariai su Europos centro golfo klubo nariais
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Lietuvą ir mūsų šalies golfo aikštynus aplankė pasaulinė „Viengungių golfo klubo“ (Singles Golf Club) delegacija. Šiam klubui priklausantys golfo entuziastai leidžia laiką drauge keliaudami ir žaisdami golfą. Vokietijos lietuvės Laimos Moller iniciatyva į Lietuvą atvykę golfo entuziastai susižavėjo ne tik vaizdingu sostinės senamiesčiu, bet ir puikiais golfo aikštynais.

Keliaujant užsimezga draugystės

Pasak „Viengungių golfo klubo“ narės ir aistringos golfo žaidėjos, vokietijos lietuvės L. Moller, būtent Vokietijoje maždaug prieš 15 metų susikūrė golfą žaidžiančius vienišius vienijantis klubas. Jo iniciatoriui Gerhardui Kochui pastebėjus, kad golfas dažnai žaidžiamas šeimomis ir dėl to viengungiams yra sunkiau rasti bendraminčių, buvo įkurtas golfo klubas, kuriame gali užsiregistruoti žmonės iš bet kokios pasaulio šalies.

Šiuo metu klubą, pasak L. Moller, sudaro apie 400 narių. Klubas organizuoja įvairius renginius, keliones. Visi organizaciniai reikalai tvarkomi tik internetu. Šalį, kurioje nori pažaisti golfą, gali pasiūlyti bet kuris klubo narys, tada klubo atstovai susisiekia su toje valstybėje gyvenančiais koordinatoriais, tariasi dėl žaidimo sąlygų ir nakvynės. L. Moller tokiu būdu jau lankėsi Madeiroje, Turkijoje, Ispanijoje ir dar keliose šalyse.

Lietuvos aikštynai visiems paliko puikų įspūdį. Jie labai gerai prižiūrimi, gražūs, juose labai draugiškas personalas.

„Klube užsimezga neformalus bendravimas, draugystė. Nėra taip, kad čia viengungiai eitų tik ieškoti partnerių. Svarbiausias tikslas – praleisti atostogų savaitę su bendraminčiais, smagia kompanija“, – sako L. Moller.

Vis dėlto ji atskleidžia, kad klube yra užsimezgusi ir ne viena meilės istorija, pasibaigusi santuoka. Pasitaiko atvejų, kuomet į kokią nors klubo kelionę kviečiamas narys atrašo, kad nedalyvaus, nes jau nebėra viengungis, o partnerį rado būtent klube. Tačiau, pasak jos, tokių atvejų nebūna daug.

Sužavėjo golfo laukai

L. Moller teigimu, idėja pasiūlyti klubo nariams apsilankyti Lietuvoje jai kilo pernai. Klubo nariams L. Moller idėja patiko, ir galiausiai į Lietuvą golfo žaisti atkeliavo kompanija, kurią sudarė žaidėjai iš Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos. Daugelis klubo narių nustebo sužinoję, kad Lietuvoje yra net 6 golfo aikštynai.

Manau, kad netrukus golfas išpopuliarės ir Lietuvoje bei pritrauks daugiau turistų iš užsienio. Tam tereikia dviejų dalykų – laiko ir žinomumo. Aikštynai jau yra.

 „Viengungių golfo klubo“ nariai Lietuvoje praleido šešias dienas ir žaidė keturiuose aikštynuose – Sostinių golfo klube, Europos centro golfo klube, „Vilkės“ golfo klube ir „The V Golf Club“ klube. Pasak L. Moller, labai didelis pliusas buvo tai, kad dauguma aikštynų įsikūrę netoli Vilniaus. Tai svečiams leido gyventi Vilniaus centre ir dienomis žaisti, o vakarais vaikščioti po sostinę, apžiūrint gražiausias jos vietas.

„Lietuvos aikštynai visiems paliko puikų įspūdį. Jie labai gerai prižiūrimi, gražūs, juose labai draugiškas personalas. Tikrai šauniai praleidome laiką, iš atvykusių kartu neišgirdau nei vieno neigiamo atsiliepimo. Tik vienas dalykas mus nustebino – kad Lietuvos aikštynuose mažai moterų, žaidžiančių golfą. Tai labai keista, nes Vokietijoje situacija visai kitokia“, – sako L. Moller.

Golfas tikrai nėra brangus sportas

L. Moller lietuviams pataria nebijoti išbandyti savęs golfo aikštyne. Ji įsitikinusi, kad manymas, jog golfas yra brangus sportas, yra klaidingas.

Jei nori tik sportuoti savo malonumui, golfą žaisti tikrai nėra brangu.

„Reikia žinoti, ko tu nori – ar siekti aukštų rezultatų, laimėti turnyrus, ar tiesiog sportuoti savo malonumui. Jei nori tik sportuoti savo malonumui, golfą žaisti tikrai nėra brangu. Pavyzdžiui, mano lazdų komplektas ištikimai man tarnauja dar nuo 2001 metų“, – teigia L. Moller.

L. Moller pažymi, kad ir Meklenburgo-Pomeranijos žemė, kurioje ji gyvena, Vokietijos mastais nėra turtinga, anksčiau ji priklausė Rytų Vokietijai. Dar prieš keliolika metų į golfą joje daugelis žiūrėjo neigiamai, manė, kad tai turtuolių, snobų sportas. Tačiau dabar ten yra net 18 golfo aikštynų.

„Atsimenu, kaip kalbėdavau su pažįstamais vokiečiais ir klausdavau, ar jie žaidžia golfą, o jie atsakydavo: ne, tai neįdomu. Bet praėjus 5-6 metams aš tuos pačius žmones jau sutinku golfo aikštyne. Golfas taip pat yra labai gera turistų pritraukimo priemonė.. Manau, kad netrukus golfas išpopuliarės ir Lietuvoje bei pritrauks daugiau turistų iš užsienio. Tam tereikia dviejų dalykų – laiko ir žinomumo. Aikštynai jau yra“, – sako L. Moller.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Golfas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką