Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 21d. 22:02 , atnaujinta: 2012 rugpjūčio 22d. 07:17

Pasaulio balionų čempionate pirmauja australas, geriausiai iš lietuvių sekasi Rimui Kostiuškevičiui

Pasaulio karšto oro balionų čempionatas
Eglės Digrytės nuotr. / Pasaulio karšto oro balionų čempionatas

Pasaulio karšto oro balionų čempionate JAV dalyvaujantiems lietuvių pilotams sunkiai sekasi prasiveržti į lyderius. Po pirmų keturių skrydžių (dvylikos užduočių) aukščiausiai yra pakilęs marijampolietis Rimas Kostiuškevičius (31-oje vietoje su 7 084 taškais iš 12 000 galimų). Čempionato pradžia jam buvo kur kas sėkmingesnė – sportininkas buvo pakilęs iki 16-os vietos.

Antras iš lietuvių – Vilniaus Oreivystės centro atstovas Vytautas Sviderskis (50-a vieta, 6 373 taškai), trečias – pasaulio jaunimo čempionas marijampolietis Rokas Kostiuškevičius (61-a vieta). Čempionate taip pat dalyvauja alytiškis Mindaugas Lyčius ir Oreivystės centro pilotė Daiva Rakauskaitė.

Anksčiau pirmajame dešimtuke dominavusiems amerikiečiams rimtą iššūkį metė kelių kitų šalių atstovai, o pačioje viršūnėje įsitvirtino australas Matthew Scaife (9 882 taškai).

Jis lenkia amerikiečius Johny Petrehną (9 579 taškai) ir Joe Zvada (9 566 taškai), rusą Sergejų Latypovą (9 446 taškai) ir Europos čempioną šveicarą Stefaną Zeberli (9 442 taškai)

Atskirose užduotyse, per kurias sportininkams reikia pataikyti žymeklį į nurodytą arba savo pasirinktą tašką ar zoną, kirsti virtualią figūrą ir pan., lietuviai pasirodė kur kas geriau. Pavyzdžiui, vienoje užduotyje Rimas Kostiuškevičius buvo 6-as, V.Sviderskis – 10-as, Rokas Kostiuškevičius – 29-as. Kitoje užduotyje V.Sviderskis užėmė 8-ą vietą, D.Rakauskaitė – 39-ą.

Rimo Kostiuškevičiaus sąskaitoje – ir 8-as, 15-as, 22-as rezultatai, M.Lyčiaus – 18-as, 21-as rezultatai atskirose užduotyse.

Iš viso renginyje varžosi 99 pilotai. Jubiliejinis – 20-asis čempionatas, kurį oreiviai, prisimindami ką tik Londone nutilusias sporto aistras, juokais vadina savo olimpiada, vyksta rugpjūčio 18-25 dienomis. Jo šeimininku tapo Mičigano valstijoje esantis Battle Creek. Oreivystė šio miesto istorijoje užima itin svarbią vietą – pasaulio čempionatai jame jau yra vykę triskart, tiesa, gana seniai (1981 m., 1985 m. ir 1995 m.). Per pastaruosius tris dešimtmečius čia buvo surengta dešimtys aukšto lygio varžybų.

Battle Creek dar vadinamas Dribsnių sostine, mat jame įsikūrusi žinoma kukurūzų dribsnių ir sausų pusryčių gamintoja kompanija „Kellog“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką