Publikuota: 2018 rugsėjo 16d. 13:58

Pasaulio čempionate lietuvių šaulys liko per žingsnį nuo olimpinio kelialapio

Ronaldas Račinskas
shooting.lt nuotr. / Ronaldas Račinskas

Changwon (Pietų Korėja) pasibaigė dvi savaites vykęs pasaulio šaudymo sporto čempionatas. Paskutinėje rungtyje – vyrų šaudymo į skraidančius taikinius varžybose apvaliame stende (SKEET) – su pasaulio šaudymo elitu iki paskutinio šūvio kovojo vilnietis Ronaldas Račinskas.

Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas dvi dienas trukusiose kvalifikacinėse varžybose demonstravo aukščiausio lygio stabilius rezultatus.

Vienoje iš penkių kvalifikacinių serijų pataikęs visus 25 taikinius, o likusiose keturiose serijose prašovęs tik po vieną kartą, R.Račinskas iš viso surinko 121 tašką iš 125 galimų ir net šeštą kartą šiais metais pagerino sau priklausantį Lietuvos rekordą.

Iki pasaulio čempionato finalinio šešeto, kuriame sportininkai kovojo dėl čempionato medalių ir keturių kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes, R.Račinskui pritrūko vos vieno taiklaus šūvio.

shooting.lt nuotr./Ronaldas Račinskas

Tokį patį rezultatą pasiekę sportininkai užėmė 12-23 vietas. Pagal papildomus kriterijus galutinėje čempionato įskaitoje tarp 111-os dalyvių lietuvis liko 17-tas.

Pasaulio čempionu tapo JAV atstovas du kartus olimpinis čempionas Vincent’as Hancock’as. Jis kvalifikacinėse varžybose parodė absoliutų rezultatą (125 iš 125), o finalinėje serijoje suklydo vos kartą (59 iš 60).

Sidabras atiteko norvegui Erik’ui Watndal’ui (122 iš 125 kvalifikacijoje ir 55 iš 60 finale). Bronza – italui Riccardo Filippelli (123 iš 125 kvalifikacijoje ir 46 iš 50 finale).

Toje pačioje rungtyje merginų varžybose dalyvavusi vilnietė Alisa Bogdanova kvalifikacinėse varžybose surinko 105 taškus iš 125 galimų ir tarp 26 dalyvių užėmė 19 vietą. Nuo finalinio šešeto ją skyrė devyni taškai. Nugalėjo jaunoji Kinijos atstovė Che Yufei kvalifikacinėse varžybose pataikiusi į 117 taikinių, o finale 53 iš 60.

Anksčiau vykusiose vyrų varžybose tranšėjiniame stende (TRAP) dalyvavusi Lietuvos rinktinė pasirodė kukliau. Donatas Blaškevičius kvalifikacinėse varžybose pataikė 111 taikinių iš 125 galimų ir tarp 127 dalyvių užėmė 93 vietą.

Rytis Sventickas (110 taškų) buvo 98-tas, o Aleksėjus Zareckis (109 taškai) užėmė 109-tą vietą. Šioje rungtyje pasaulio čempionu tapo ispanas Alberto Fernandez (122 iš 125 kvalifikacijoje ir 48 iš 50 finale). Komandų įskaitoje lietuviai užėmė 28 vietą tarp 32 komandų.

N-18 Aktualu

40 metų nuo makabriškų Džonstauno žudynių: išgyvenusi moteris gyvenimą kūrė iš naujo

Aktualu

Mergaičių mokykla Palestinoje: šypsenas slepia tragedijos ir košmarai naktimis

Gyvenimas

40-metės nuotykiai internete: ieško meilės, bet jaučiasi klampojanti po gilią pelkę

Aktualu

Kovodamas su kainomis Saulius Skvernelis gali sudeginti savo populiarumą

Interviu Kultūra

T.H.Eriksenas apie žmonijos perkaitimą: „Mes neturime laiko informaciją paversti žiniomis, o žinias – išmintimi“

Verslas

Iš Ispanijos į Lietuvą grįžusi vilkaviškietė sėkmę atrado pasidalinusi žaislo nuotrauka internete

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Apie Rusijos tęsiamą sovietų dezinformaciją – vyriausiojo N.Ceausescu šnipo lūpomis

Sportas

Tautų lygoje – futbolo stebuklas: neįtikėtinai sugrįžusi Šveicarija triumfavo grupėje

Po žinios apie „Naktinių personų“ iširimą Alanas Chošnau pristato naują singlą „Tu gali arba ne“

Aktualu

Gaisrai Kalifornijoje: kodėl tiek daug žmonių laikomi dingusiais be žinios?

Monika Šalčiūtė bušido turnyruose dirba nuo 17 metų: „Aš čia – kaip „Victoria's Secret“ angelas“

Pasaulis kišenėje

Automobiliu po Europą keliavę jonaviškiai: norėjome pratęsti bobų vasarą

24sek

Po A.Kavaliausko tritaškio – Šaro pokštai: „Nemanau, kad ant to reikia statyti žaidimą“

Gazas

A.Juknevičius ir K.Povilaitis: kam vairuotojui reikalingas „šaltas dušas“

Gyvenimas

Pigmentinės dėmės kankina ir jaunus: kaltas vitaminų stygius

Gyvenimas

A.Kriščiūnas pasidalijo patirtimi, kaip atsikratė nerimo priepuolių ir išmoko mylėti

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

24sek

M.Kuzminskas nežaidė, o A.Gudaitis su „dizaineriais“ vos neprisižaidė Venecijoje

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Maistas

Renatos Ničajienės „Sezoninė virtuvė“: sumuštinukai „crostini“ su uogomis ir juodaisiais pipirais

Aktualu

Seimo nario rinkimuose Zanavykų apygardoje rinkėjai kol kas balsuoja vangiai

Natashos Crown iš Švedijos tikslas – didžiausi sėdmenys pasaulyje: kasdien suvartoja 6 000 kalorijų

Sportas

500-ąjį karjeros įvartį Z.Ibrahimovičius pelnė sau būdingu kung-fu stiliumi

Gazas

Repeticija prieš Dakarą: Balkanų bekelės ralį lietuviai pradėjo lyg ant sparnų ir užėmė lyderių pozicijas

Aktualu

Kandidatai be grimo: V.Ušackas – apie jaunystę Skuode, pokylius pas D.Trumpą ir krepšinį su S.Ivanovu

Sportas

G.Golovkinas nesusitaiko su pirmuoju karjeros pralaimėjimu ir reikalauja revanšo

Aktualu

Th.May pareiškė, kad diskusijos apie jos lyderystę yra „erzinančios“

Gazas

„Moterų slalomo“ antrame etape – damų kovos trasoje ir organizatorių išimtis vyrams

Sportas

V.Urbonas akcentuoja būtinybę rotuoti žaidėjus: „Reikia, kad visi būtų tinkamai pasiruošę kovai“

Interviu Pasaulis kišenėje

Savaitgalis Gardine: ir kultūra, ir galimybė pigiai apsipirkti

Aktualu

Su Pietų Korėjos delegacija į Šiaurės Korėją vyks ir „Samsung“ įpėdinis

Aktualu

ŠMM: mokyklinių rezultatų svarba stojant bus didinama pertvarkant bendrąjį ugdymą