Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 4d. 12:03

Pasaulio galiūnai su Žydrūnu Savicku priešakyje išsidalins apie 30 tūkst. JAV dolerių prizų fondą

Žydrūnas Savickas
sportoakimirka.lt / Žydrūnas Savickas

„Atvyks apie 15 šalių atstovai, o dalyvių bus apie penkis šimtus. Daug kas norėjo surengti tokias varžybas, tačiau mes ne tik norėjome, bet ir surengsime“, – pristatydamas savaitgalį vyksiantį tarptautinį sporto festivalį teigė garsiausias ir tituluočiausias planetos galiūnas Žydrūnas Savickas.

Vilniuje spalio 6-7 dienomis „Siemens“ arenoje oš tarptautinis sporto festivalis. Jėgos sporto šakas apjungsiančiame renginyje pagrindiniais akcentais taps galiūnų Čempionų lygos pusfinalis, rąsto kėlimo finalas bei kultūrizmo ir fitneso rungtys.

„Visi norės laimėti Čempionų lygos kovas. Žinoma, šiokį tokį pranašumą turės tie galiūnai, kurie nedalyvavo praėjusią savaitę vykusiame pasaulio čempionate (WSM) Amerikoje, tačiau tai nereiškia, jog jie laimės. Kovosiu. Turiu gerus šansus laimėti Čempionų lygą“, – apie artėjančias kovas aiškino Ž.Savickas.

Apie prizinį daugelio varžybų fondą varžybų organizatoriai nenorėjo plėstis.

„Planuojame, kad fitneso varžybų nugalėtojai išsidalins 24 tūkst. litų, o Čempionų lygos pusfinalyje dažniausiai pasidalijamas apie 30 tūkst. JAV dolerių prizinis fondas. Jį formuoja Čempionų lygos organizatoriai ir rėmėjai, tad galutinė suma paaiškės tik turnyro pabaigoje“, – aiškino Ž.Savickas.

Rąsto kėlimo rungtyje Ž. Savickas gins nugalėtojo titulą, o perimti jo titulą sieks vienuolika atletų. Kol kas pasaulio rąsto kėlimo rekordas priklauso stipriausiam planetos žmogui Ž. Savickui. planetos galiūnų čempionate (WSM) lietuvis iškėlė 220 kg prietaisą.

„Tą rekordą Amerikoje pasiekiau labai lengvai. Tad rezervas yra – galima sulaukti dar vieno rekordo“, – sakė vyriausias pasaulio galiūnų čempiono titulo savininkas. Iki šio WSM čempionu buvo 35-erių atletas.

Apie savo karjeros vingius 37-erių Ž. Savickas ketvirtadienį sakė: „Šie metai yra suplanuoti – kovosiu Vilniuje, po to Madride ir Čempionų lygos finale. Manęs dešimt metų klausia kada baigsiu karjera. Neplanuoju dviems ar trims metams į priekį. Šie metai baigsis, tada ir galvosiu – bet tikrai norėčiau dar startuoti.

Tarptautinis sporto festivalis Vilniuje, apjungsiantis net 14 jėgos sporto šakų – pirmasis tokio pobūdžio renginys mūsų šalyje.

„Jei jis prigis, Vilnius gali tapti galiūnų ir kultūrizmo sportų sostine. Juk garsusis Arnoldas Schwarzneggeris taip pat pradėjo nuo pirmojo turnyro, o dabar tai visa sporto šventė“, – apibendrino Ž.Savickas.

 

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką