Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio jaunimo balionų čempionate lietuvė buvo taiklesnė už garsaus britų piloto atžalas

„Klaipėdos krašto taurė 2014“
Eglės Digrytės nuotr. / „Klaipėdos krašto taurė 2014“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva ne veltui vadinama viena „oreiviškiausių“ šalių. Retai pasitaiko oro balionų varžybų, kuriose dalyvaudami mūsų šalies pilotai nenuskina laurų. Na, bent puikiai pasirodo atskirose užduotyse, už nugaros palikdami garsesnius ar labiau patyrusius konkurentus. Tokios sėkmės sulaukia ne vien varžybų skonį puikiai žinantys sportininkai, bet ir jaunieji jų kolegos ir net merginos, nors oro balionai gali atrodyti vyriškas sportas.

Štai šiuo metu Prancūzijos mieste Viši vykstančiame pasaulio antrajame pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionate vienoje užduotyje puikiai pasirodė kaunietė Agnė Simonavičiūtė, aplenkusi ne tik garsaus britų piloto Davido Barefordo vaikus Stephanie ir Dominicą, bet ir ligšiolinį pasaulio jaunimo čempioną marijampolietį Roką Kostiuškevičių, praėjusių metų Prancūzijos čempionę Laure de Coligny.

Pirmadienio vakarą Viši įvyko pirmasis varžybų skrydis, per kurį pilotams buvo duotos dvi užduotys. Pirmoji – nuskristi kaip įmanoma ilgesnį atstumą virtualiame riestainyje, stengiantis neišskristi už jo ribų ir nepataikyti į “skylę”. Antroji – numesti žymeklį kaip įmanoma arčiau vieno iš trijų varžybų direktoriaus nurodytų taikinių.

Būtent pastarojoje A.Simonavičiūtę lydėjo sėkmė. Ji savo žymeklį numetė už 2,90 m nuo taikinio – ant žemės patiesto didelio kryžiaus – centro. S.Bareford ranka buvo mažiau taikli, jos rezultatas – 3,98 m. Trečias šioje užduotyje liko prancūzas Guillome’as Le Francas (6,15 m), ketvirtas – D.Barefordas (7,41 m).

Tiesa, šis taikinys, patiestas greta miestelio kiek neįprastu pavadinimu – Le Bout du Monde (pranc. Pasaulio galas), buvo tik vienas iš trijų, tad net šis rezultatas A.Simonavičiūtei užduotyje negarantuoja pirmos vietos. Bendra pilotų rikiuotė paaiškės kiek vėliau.

Prieš porą metų Marijampolėje vykusiame pirmajame pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionate S.Bareford liko 18-a iš 26 dalyvių. Tąsys laimėjo R.Kostiuškevičius, kuris į Viši padangę taip pat kyla.

Lietuvai šiame sporto renginyje atstovauja ir vilnietis Laurynas Komža. Iš viso varžosi 32 pilotai iš 15 šalių – ne vien Europos valstybių, bet ir tolimųjų Australijos, Brazilijos bei Japonijos. Pagal taisykles, jaunimo čempionate gali startuoti ne vyresni kaip 26 metų sportininkai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką