Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 14:10

Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms – banko parama

A.Raslanas ir R.Baranauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį
Aurimo Kuckailio/15min nuotr. / A.Raslanas ir R.Baranauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Birželio 25–28 dienomis Vilniuje vyksiančių VIII Pasaulio lietuvių sporto žaidynių pagrindiniu rėmėju tapo bankas SNORAS. „Džiugu, kad tokiu sunkiu metu pavyksta įkalbinti banką prisidėti prie pagrindinių sporto renginių“, – antradienį pasirašęs bendradarbiavimo sutartį sakė KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas.

„Vykdome duotą pažadą pasaulio lietuviams. Kol kas problemų turime nemažai, bet yra dar mėnuo laiko joms išspręsti“, – kalbėjo Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius A.Raslanas. Dėl smarkiai apkarpyto biudžeto šįmet dalyviams maitinimas nebus apmokamas, taip pat taupoma nakvynės sąskaita.

Pagal dabartinius duomenis iš viso turėtų atvykti dalyviai iš 19 valstybių. Didžiausios delegacijos atkeliaus iš JAV (125), Kanados (104), Baltarusijos (97), mažiausia iš Prancūzijos (1). Iš viso žaidynių dalyviai varžysis 25-iose sporto šakose.

Tarp jų yra ir populiarios – krepšinis, futbolas, tinklinis, ir mažiau populiarios sporto šakos – lietuviškas ritinys, greitasis čiuožimas riedučiais, šiaurietiškas vaikščiojimas. Iš viso žaidynėse turėtų startuoti apie 2350 sportininkų.

Be masinio sporto nebūtų ir mūsų, olimpiečių. Visi sėdime vienoje valtyje, – sakė D.Gudzinevičiūtė.

„Niekas taip nevienija kaip sportas. Galbūt ne visi olimpiečiai galės dalyvauti šiose žaidynėse, nes jau turi suplanavę treniruočių stovyklas ir turnyrus, tačiau aišku tik viena – be masinio sporto nebūtų ir mūsų, olimpiečių. Visi sėdime vienoje valtyje“, – teigė sutarties pasirašymą stebėjusi olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Anot jos, būtų malonu susitikti su senais bičiuliais. „Tai vienas iš tautos vienybės simbolių. Labai gerai, kad tokios varžybos vyksta. Planuoju dalyvauti, bet 100 proc. negaliu pasakyti, kad būsiu, nes tai gali kirstis su mano pasirengimu Europos čempionatui“ – sakė šaulė.

„Šiuo metu verslo parama nėra dažnas reiškinys. Galiu pažadėti, kad mūsų bendradarbiavimas su KKSD bus tvirtas, – kalbėjo banko SNORAS prezidentas Raimondas Baranauskas. – Remdami žaidynes prisidedame ir prie tautiškumo bei vienybės puoselėjimo.“

Pasirašę bendradarbiavimo sutartį abi pusės apsikeitė simbolinėmis dovanomis. A.Raslanas svečiui įteikė dekoratyvinę lėkštę su antikos vaizdu, o R.Baranauskas padovanojo prabangų rašiklį. „Kad juo pasirašinėdami sulauktumėte dar ne vieno rėmėjo“, – linkėjo bankininkas. KKSD direktorius nenorėjo atidarinėti dėžutės su rašikliu ir sakė, kad ji neatsidaro. Juokaudama į pokalbį įsitraukė ir D.Gudzinevičiūtė: „Duokite man, aš namie atidarysiu.“

Nuo 1978 m. vykstančios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės kas kartą suburia tūkstančius lietuvių kilmės sportininkų iš viso pasaulio. Birželio 25–28 dienomis penktąkart mūsų šalyje vyksiančios žaidynės taps dar vienu Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo bei „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ programos akcentu. Birželio 27 dieną Vilniaus Kalnų parke – žaidynių atidarymo šventė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką