Pasaulio meistrų žaidynėse lietuviai iškovojo net 25 aukso medalius

Šių metų pasaulio sporto meistrų žaidynės, kuriose varžosi profesionalų karjeras jau baigę sportininkai, tapo vienu didžiausiu sporto renginiu per visą istoriją. Naujosios Zelandijos mieste Oklande vykusios žaidynės sulaukė net 36 tūkst. dalyvių.
Tinklinio komanda
Tinklinio komanda / Organizatorių nuotr.

Nuo 1985 metų, kas ketverius metus rengiamose žaidynėse, iki tol daugiausia dalyvių varžėsi 2009 m. Sidnėjuje (Australija) vykusiose žaidynėse – beveik 29 tūkst. sportininkų, ne jaunesnių negu 35 metų amžiaus.

Tolimojoje Naujojoje Zelandijoje gausi buvo ir Lietuvos sportininkų delegacija. Lietuvai devynių sporto šakų varžybose: lengvosios atletikos, plaukimo, teniso, tinklinio, krepšinio, baidarių ir kanojų irklavimo, irklavimo, sunkiosios atletikos ir orientavimosi sporto, atstovavo net 108 sportininkai. Dauguma jų – Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ nariai.

Lietuvos sportininkai iškovojo net 44 medalius: 25 aukso, 9 sidabro ir 10 bronzos.

Didžiausias kraitis – baidarių ir kanojų irkluotojų sąskaitoje, jie laimėjo 11 aukso medalių, po vieną sidabro ir bronzos. Net šešis aukso medalius iškovojo 60-64 metų amžiaus grupėje varžęsis baidarininkas Aleksandras Ambotas.

Akademinio irklavimo atstovai į Lietuvą parvežė 6 aukso bei po 3 sidabro ir bronzos apdovanojimus. Plaukikai laimėjo po 3 aukso ir sidabro bei 4 bronzos medalius. Lengvaatlečių sąskaitoje – 2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalis.

Žaidynių metu 80 metų jubiliejų šventęs sunkiaatletis Albinas Nausėda auksą laimėjo pasiekęs savo amžiaus grupės pasaulio rekordą.

Aukso medalius lietuviams pavyko laimėti ir komandinėse sporto šakose. Moterų tinklinio varžybose pasaulio čempione tapo Lietuvos komanda „Laima“. Prieš dvejus metus Lietuvos tinklininkės buvo stipriausios ir Nicoje (Prancūzija) vykusiame Europos čempionate.

Pasaulio čempionate ant nugalėtojų pakylos lipo ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, iškovojusi auksą amžiaus grupėje virš 45 metų.

Amžiaus grupėje virš 40 metų, Lietuvos krepšininkai laimėjo sidabro medalius. Finale lietuviai pralaimėjo buvusių NBA lygos krepšininkų vedamai Australijos rinktinei.

Lietuvos sporto meistrų asociacija „Penki žiedai“ vienija 48 sporto klubus. Daugiau negu pusantro tūkstančio šiems klubams atstovaujančių profesionalų karjeras jau baigusių sportininkų dalyvauja pasaulio ir Europos čempionatuose, pasaulio ir Europos veteranų žaidynėse ir nuolat iškovodami medalius, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje.