Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 23d. 18:35

Pasaulio olimpiečių asociacija prašo Artūro Poviliūno pakeisti poziciją dėl Donatos Rimšaitės: nepaminkite žmogaus teisių ir nežlugdykite jos svajonių

Donata Rimšaitė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Donata Rimšaitė

Rusų kova dėl penkiakovininkės Donatos Rimšaitė teisės startuoti Londono olimpinėse žaidynėse tęsiasi. Į pagalbą Rusija telkiasi tarptautines organizacijas.

Pasaulio olimpiečių asociacijos („World Olympians Association“, – angl.) prezidentas bei organizacijos „Taika ir sportas“ įkūrėjas prancūzas Joelis Bouzou laišku kreipėsi į Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK), prašydamas dar kartą apsvarstyti D.Rimšaitės klausimą. Beje, J.Bouzou yra ir Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės federacijos (UIPM) generalinis sekretorius.

Į LTOK prezidentą Artūrą Poviliūną kreipdamasis „Brangus drauge“, J.Bouzou rašo:

„Kaip jūs žinote, visą savo gyvenimą buvau aktyvus žmogaus teisių, teisingumo ir taikos puoselėtojas. Visad maniau, kad sportas, griaudamas sienas tarp religijų, rasių ir socialinių skirtumų, yra puiki priemonė šiems tikslas pasiekti. Tai yra mano, kaip organizacijos „Taika ir sportas“ prezidento, kasdienis darbas.

Šiandien jums rašau kaip Pasaulio olimpiečių asociacijos prezidentas, norintis pakalbėti apie Donatą Rimšaitę. Tai darau, nes esu įsitikinęs, jog bus pamintas teisingumas, jei ji negalės dalyvauti olimpinėse žaidynėse Londone.

Žinau, kad ji paliko jūsų nuostabią šalį dėl kitos tokios pat nuostabios šalies – Rusijos – vedama asmeninių priežasčių: norėdama susituokti ir sukurti čia šeimą. Nemanau, kad teisinga žlugdyti jos svajones ir neleisti jai dalyvauti vien dėl to, jog ji įsimylėjo ir nusprendė pakeisti savo gyvenimą.

Prašau jūsų persvarstyti savo poziciją ir atverti savo širdį, kad ji galėtų atstovauti savo naujajai šaliai. Žinau, kad Tarptautinis olimpinis komitetas tam neprieštarautų, taigi sprendimo teisė priklauso tik jums.

Dėkoju ir laukiu jūsų atsakymo. Nuoširdžiai, Joelis Bouzou“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką