Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 20:44

Pasaulio ping pongo taurės finale žaidusi lietuvė: „Tai – sportas be ribų“

Viktorija Stirbytė
Asmeninio archyvo nuotr. / Viktorija Stirbytė

Nankino mieste (Kinija) vykusiame pirmame ping pongo moterų pasaulio taurės turnyre puikų pasiekimą užfiksavo lietuvė Viktorija Stirbytė. Lietuvos sportininkė turnyre nužengė iki pat finalo, kuriame 0:3 nusileido vietinei herojei, kinei Chen Jie.

Lietuvos sportininkė pakeliui link finalo įveikė tris varžoves grupės varžybose, o pusfinalyje 2:0 susitvarkė su kita kine, Liu Zechen.

„Jei kas prieš šias varžybas manęs būtų paklausęs, ar tikiu, kad būsiu finale, tikrai būčiau atsakiusi neigiamai, – po sėkmingo pasirodymo Nankine sakė pati V.Stirbytė. – Nesitikėjau tokio rezultato ir vis dar negaliu tuo patikėti.“

Turnyre Nankine iš viso dalyvavo 9 pajėgiausios pasaulio ping pongo žaidėjos. Jos galimybę varžytis dėl pasaulio taurės turėjo ir anksčiau, tačiau iki šiol moterų ir vyrų varžybos vykdavo bendrai – abiejų lyčių atstovai kaudavosi dėl vieno trofėjaus. Šįsyk moterų ir vyrų turnyrai buvo atskirti.

Tuo pasirūpino kinai, itin entuziastingai ėmęsi ping pongo populiarinimo idėjos. Remiami įvairių privačių Kinijos organizacijų, ping pongo atstovai siekia prisivilioti kuo daugiau stalo teniso žaidėjų, o ant tokio jauko užkibo ir V.Stirbytė.

Profesionaliai stalo tenisą žaidusią sportininkę sudomino Tarptautinės ping pongo federacijos (IPPF) pasiūlymas – su ja lietuvė pasirašė trejų metų sutartį.

„Visai neseniai atradau ping pongą ir dėl to labai džiaugiuosi, – 15min sakė V.Stirbytė. – Tai – sportas, kuriam nėra ribų.“

Asmeninio archyvo nuotr./Viktorija Stirbytė
Asmeninio archyvo nuotr./Viktorija Stirbytė

Nuo stalo teniso atskirto ir kiek kitokias taisykles turinčio sporto esmė panaši, bet kiek skiriasi nuo garsesniojo „brolio“.

V.Stirbytę labiausiai žavi tai, jog ping ponge sportininkai turi lygesnes sąlygas nei dažniau pasaulyje žaidžiamame stalo tenise.

„Stalo tenise vienas ar kitas žaidėjas gali turėti pranašumą dėl to, kokiomis stalo teniso „gumomis“ žaidžia, kokią raketę naudoja, kaip servuoja ir t.t. Stalo tenisas – labai greitas sportas, o taip yra dėl „gumų“, kurias naudoja žaidėjai, ir dėl rakečių pagrindo – dėl to kamuoliukas skrieja greičiau ir labiau užsisuka.

Tuo tarpu ping ponge nėra skirtingo rakečių pagrindo, nėra skirtingų „gumų“, kurios duotų didesnį pranašumą. Mano manymu, ping pongas – labai sąžiningas sportas. Nesvarbu, koks geras ar blogas žaidėjas esi, visi gauna lygias sąlygas. Visi naudoja tokias pačias švitriniu popieriumi padengtas raketes, tokius pat kamuoliukus“, – pasakojo sportininkė.

Visai neseniai atradau ping pongą ir dėl to labai džiaugiuosi.

Nors džiaugiasi geresnėmis sąlygomis varžantis su oponentėmis, lietuvė išskyrė ir tai, jog ping pongo specifika – kiek sunkesnė nei stalo teniso.

„Žaisti su tokio tipo rakete nėra lengva, nes norint atmušti kiekvieną smūgį reikia įdėti daug pastangų, stovėti tinkama pozicija“, – aiškino sportininkė.

Tiesa, nors ping pongas pasižymi standartinėmis ir visiems vienodomis raketėmis, jos gali ir keistis. Taip atsitiko ir prieš pat V.Stirbytės kelionę į Kiniją – ruošdamasi pasaulio taurės varžyboms lietuvė treniravosi su vienomis raketėmis, o išvykusi į Aziją sužinojo, jog žaisti teks su kitomis.

„15min” nuotr./Stalo teniso raketė
„15min” nuotr./Stalo teniso raketė

„Keletą dienų visi žaidėjai treniravosi su naujomis raketėmis, – tikino lietuvė. – Bet sąlygos buvo vienodos. Sausį per pasaulio čempionatą raketės vėl gali pasikeisti. Tačiau tame ir įdomumas – visi yra vienodi ir niekas negali nuspėti, kokios raketės bus varžybose.“

Be jau išvardintų skirtumų, ping pongas nuo stalo teniso skiriasi dar ir taškų skaičiavimo sistema. Sportininkai varžosi ne iki 11, o iki 15 taškų, be to, surinkus reikiamą taškų skaičių, neprivaloma įgyti dviejų taškų pranašumo. Ping ponge egzistuoja ir ir vadinamoji „double point ball“, reiškia, jog servuojant galima laimėti du taškus – to stalo tenise nėra.

Ping pongas – labai sąžiningas sportas.

V.Stirbytė, stalo tenisu užsiimanti nuo šešerių metų amžiaus, o dabar tapusi viena pirmųjų ping pongo žaidėjų iš Lietuvos, tikisi ateityje išpopuliarinti šį sportą ir savo šalyje. Pasak V.Stirbytės, itin šio sporto populiarėjimu suinteresuoti kinai, į jį investuojantys daug pinigų ir besitikintys, jog galiausiai ping pongas įsitvirtins ir Europoje bei visame pasaulyje.

O koks yra artimiausias V.Stirbytės tikslas?

„Šiuo metu gyvenu Londone ir keliu sau tikslą patekti į pasaulio ping pongo čempionatą, sausio mėnesį vyksiantį būtent šiame mieste. Lengva nebus – Anglijoje yra labai daug gerų žaidėjų, be to, reikia kovoti ir su vyrais“, – atskleidė sportininkė, ateityje besitikinti ping pongo sporto šaką išvysti ir olimpinių žaidynių programoje.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką