2011 10 25

Pasaulio smiginio reitingo varžybose Trakuose sėkmė lydėjo lietuvius

Savaitgalį Trakuose vykusiame atvirajame Lietuvos smiginio čempionate, kurio asmeninė rungtis buvo įtraukta į pasaulio smiginio federacijos (WDF) bei prestižinės Didžiosios Britanijos smiginio organizacijos (BDO), o taip pat Baltijos, Latvijos ir Lietuvos reitingus, triumfavo lietuviai - Darius Labanauskas ir Erika Bagdonavičienė.
Smiginis
Smiginis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Smiginis Trakai

Vyrų varžybų (110 dalyvių) finale D. Labanauskas 6:4 įveikė Tomą Šakį.

Pusfinalyje D. Labanauskas 5:4 privertė pasiduoti latvį Madarą Razmą, o T. Šakys 5:4 įrodė savo pranašumą prieš lenką Przemyslavą Bobrowskį.

Moterų (27 dalyvės) lemiamoje dvikovoje E. Bagdonavičienė 4:1 nugalėjo suomę Maret Liiri.

Pusfinalyje E. Bagdonavičienė 4:3 įveikė latvę Aveliną Lacę, o M. Liiri 4:2 nugalėjo britę Janę Shearing.

Paskutinę dieną dalyviai jėgas išmėgino porų varžybose, į kurias užsiregistravo 45 vyrų duetai ir 16 moterų porų.

Vyrų varžybose pergalę šventė Lietuvos atstovai Tomas Šakys ir Leonidas Smirinenka, lemiamoje dvikovoje 4:2 nugalėję Arūno Čiplio ir brito Dave'o Bate'o porą.

Trečiąsias vietas užėmė britei Jamesas Summersas ir Kevinas Hillas bei lietuviai Gintaras Armalis ir Rimas Žilys.

Moterų varžybas laimėjo Rytės Banaitienės ir Erikos Bagdonavičienės pora, finale 4:2 nugalėjusi baltaruses Kateriną Gardejevą ir Svetlaną Lirą.

Bronzos medaliai įteikti Arūnės Kvedarienės ir latvės Avelinos Laces duetui bei Lietuvos atstovėms Irinai Achrem ir Rūtai Šereškovai.

Penktadienį pirmojoje „laimingos poros“ rungtyje jėgas išbandė 68-i duetai, o pergalę iškovojo latvė Ligita Vilks ir estas Meelis Aule, finale 3:1 įveikę latvį Kirilą Staruchiną bei anglą Jamesą Summersą.

Lietuvos poros pirmąją varžybų dieną suklupo pusfinalyje – Irina Achrem ir Andrius Sparauskas 2:3 nusileido K. Staruchino ir J. Summerso duetui, o Rimas Želvys ir Lucyna Jancevič 1:3 turėjo pripažinti nugalėtojų L. Vilks bei M. Aules pranašumą.