2009 02 25

Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate senjorai susižėrė auksą

Pirmą kartą Lietuvoje surengtame pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate, kuris vyko vasario 21 d. Rokiškyje, sėkmingai pasirodė mūsų šalies senjorai. Visi mūsų sportininkai iškovojo pirmąsias vietas ir buvo apdovanoti aukso medaliais, taurėmis bei diplomais.
Lietuvos rinktinė: pirmoje eilėje iš kairės – B.Stankevičius, V.Pilibaitis, antroje eilėje iš kairės - R.Kupčinskas, P.Drazdas, V.Kelečiūtė, A.Vėjelis.
Temos: 2 Rokas Medalis

Daugkartinis Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionas ir rekordininkas uteniškis Povilas Drazdas varžėsi svorio kategorijoje iki 90 kg, 60-64 m. amžiaus grupėje. 2 svarsčius po 16 kg ilgojo ciklo veiksmu sportininkas iškėlė 111 kartų. Svarsčių rovimo, stūmimo bei dvikovė rungtyse P.Drazdas iškovojo taurę už absoliučiai geriausią pasiektą rezultatą amžiaus grupėje per 60 metų.

Vidmantas Pilibaitis (Rokiškis) 2 svarčius po 16 kg iškėlė 50 kartų ir 65 kg svorio kategorijoje, 60-64 m. amžiaus grupėje, buvo nenugalimas.

Vilnietis Ričardas Kupčinskas svorio kategorijoje iki 90 kg, 65-70 m. amžiaus grupėje, ilgojo ciklo veiksmu išstūmęs 2 svarčius po 16 kg 67 kartus, iškovojo jau trečią pasaulio čempiono aukso medalį.

Bronius Stankevičius (Linkuva, Pakruojo r.) svorio kategorijoje virš 90 kg, 45-49 m. amžiaus grupėje ilgojo ciklo veiksmu 2 svarčius po 24 kg išstūmė 75 kartus ir iškovojo aukso medalį.

Adolfas Vėjelis iš Panevėžio svorio kategorijoje iki 75 kg, 65-69 m. amžiaus grupėje ilgojo ciklo veiksmu 2 svarčius po 16 kg iškėlė 100 kartų ir iškovojo jau devintąjį pasaulio čempionato aukso medalį.

Drauge su senjorais varžėsi ir moterys bei merginos. Pasaulio čempione tapo rokiškietė Vaida Kelečiūtė, svorio kategorijoje iki 85 kg, amžiaus grupėje iki 22 m., 16 kg svarstį išrovusi 130 kartų.

Šiame Pasaulio čempionate dalyvavo septynių valstybių rinktinės: Ukrainos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Lygiagrečiai vyko ir keturioliktąjį kartą rengiamas tarptautinis svarsčių kilnojimo turnyras „Žemdirbių taurė“.