Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskirstytas visas Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo 5,8 mln. eurų „pyragas“

Pinigai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo taryba paskirstė antrąją dalį fondo lėšų – apie 2,4 mln. eurų, skirtų sporto visiems sąjūdžio plėtotei, sporto bazių priežiūrai ir statybai, sporto inventoriaus įsigijimui, sporto mokslo ir sporto specialistų rengimui.

Sporto šakų federacijoms finansavimas jau buvo paskirstytas sausio viduryje.

Iš viso į fondą buvo pateiktos 847 paraiškos, kuriose prašomų lėšų suma – daugiau nei 25,9 mln. eurų. Iš tabako ir alkoholio akcizų bei loterijų surinktą 5,8 mln. eurų vertės fondą taryba paskirstė 304-iems projektams (įskaitant ir sporto šakų federacijas).

Daugiausia paraiškų – 101 – buvo finansuota iš Sporto visiems sąjūdžio plėtotės krypties, 88 paraiškos, skirtos sporto inventoriaus įsigijimui. Sporto šakų federacijos finansuojamos pagal didelio sportinio meistriškumo plėtotės kryptį, dalis federacijų taip pat kreipėsi į fondą dėl kitos krypties – sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimo.

Pasak Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) pranešimo, šiemet po 2 proc. padidėjo sporto visiems sąjūdžio plėtotės krypties bei sporto bazių priežiūros ir statybos plėtotės krypties krepšeliai – pirmasis šiais metais sudaro 12,3 proc. visų fondo lėšų (pernai – 10,2 proc.), antrasis – 6 proc. (pernai – 4 proc,).

Fondo lėšų paskirstymą pagal konkrečius projektus galima rasti www.kksd.lt skiltyje „Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas“. Fondo lėšų naudojimo sutartys su gavėjais bus pasirašomos per du mėnesius nuo fondo tarybos sprendimo paskelbimo.

Fondui pateiktas paraiškas vertina ekspertai. Sprendimus kolegialiai priima Taryba, kurios sudėtį tvirtina Vyriausybė: pirmininkas – Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, nariai – Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos pirmininkas Albinas Grabnickas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas Romualdas Bakutis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto narys, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.

Pagal Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymą fondo (valstybės biudžeto) lėšas sudaro 1 proc. lėšų už alkoholinius gėrimus ir tabaką ir 10 proc. iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką