Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 10:39

Paskutinėse sezono lenktynėse – komandinės įskaitos intriga

Paskutinėse sezono lenktynėse – komandinės įskaitos intriga
Partnerio nuotr. / Paskutinėse sezono lenktynėse – komandinės įskaitos intriga

Šį sekmadienį šalia Anykščių baigsis dar vienas „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas. Penktame šių metų varžybų etape didžiausia intriga laukia komandinėje įskaitoje, nes vyrų ir moterų varžybų nugalėtojai jau yra žinomi.

Gamta gali pateikti staigmenų

Likus savaitei iki paskutinio šių metų etapo vienas iš lenktynių Anykščiuose organizatorių Bronius Vitkūnas sakė, kad pranašumą gali turėti tie, kas moka važiuoti biriu smėliu: „Vasaros sezonas Anykščių krašte buvo sausas, todėl trasoje yra atkarpų, kuriose smėlis primena lietuvišką pajūrį. Tai bus išbandymas daugeliui, nes įveikti tas biraus smėlio atkarpas bus išties nelengva“, – kalbėjo trasas ruošiantis dviračių sporto entuziastas. Tačiau paskutinė savaitė jau atnešė kritulių ir į Aukštaitiją, todėl labai biraus smėlio bus tikrai mažiau. Šių metų trasoje bus naujų vietų: tiksliau, dalis trasos drieksis į priešingą pusę , nei buvo daug ankstesniųjų metų. „Anykščiuose MTB dviračių maratonų taurė lenktynės vyks jau 13-ą sykį. Pirmą kartą dalyvių buvo apie 250, dabar jų bus turbūt tūkstančiu daugiau. Todėl starto ir finišo atkarpos šiemet bus įdomesnės – jos visiems bus naujos, nes pasirinkome kitą kryptį. Be to, dalyviams nebereikės kirsti pagrindinio kelio, radome ir naujų įkalnių, bus ir tramplinų“, – intrigos prieš startą negailėjo vienas iš organizatorių.

Viso projekto koordinatorius Arūnas Daugirdas džiaugėsi, kad net ir paskutinėse sezono lenktynėse bus naujų veidų: „Mums visada smagu sulaukti naujų sportininkų registracijų. Anykščių etape tokių debiutantų bus tikrai nemažai – tai džiugina. Aukštaitijoje yra daug dviračių mėgėjų, pati gamta Ignalinos ar Anykščių krašte skatina daug kur važiuoti dviračiu, todėl smagu, kad ir į ketvirtą etapą Ignalinoje, ir į sezono pabaigtuves Anykščiuose atvyks naujų dalyvių. O visi favoritai būtent šiose lenktynėse turės progą pagerinti savo asmeninę arba komandinę padėtį – mūsų varžybų bendras prizinis fondas irgi yra vienas iš tų trauko faktorių, kodėl į „Jeep MTB dviračių maratonų varžybas kiekviename etape susirenka gerokai virš tūkstančio dalyvių“, – teigia vienas pagrindinių organizatorių.

Partnerio nuotr./Paskutinėse sezono lenktynėse – komandinės įskaitos intriga
Partnerio nuotr./Paskutinėse sezono lenktynėse – komandinės įskaitos intriga

Laukia intriga komandinėje įskaitoje

Vyrų varžybose šiemet visus keturis laimėjo Eimantas Gudiškis („Colibri Cycling Team“). Jau po pergalės ketvirtame etape Ignalinoje Eimantas sakė, kad paskutiniame MTB lenktynių šio sezono etape dirbs komandos pergalei: „Mes su „Impuls Racing Team“ tikrai kovosime dėl komandinės pergalės iki pačių paskutinių metrų. Šios varžybos yra nenuspėjamos, todėl atsipalaiduoti tikrai nebus galima“, – sakė visos lenktynių serijos nugalėtojo vardą susigrąžinęs Eimantas.

„Impuls Racing Team“ garbę ginantys Šarūnas Pacevičius ir Domas Manikas turės tarpusavyje išsiaiškinti, kuris galutinėje sezono įskaitoje bus antras, o kuriam gali atitekti trečioji vieta. Kol kas 0,5 taško pranašumą turi Šarūnas, tačiau stabiliau važiuoja Domas, kuris trijuose etapuose finišavo antras. „Mes ir su Šarūnu kovosime, o tai gal leis komandai pasiekti geresnį bendrą rezultatą. Tikrai norime ir galime pabandyti aplenkti kol kas komandų įskaitoje pirmaujančius „kolibrius“, – prieš varžybas kalbėjo D.Manikas. Šansų nepraranda ir „S-Sporto“ komanda, kurios nariai Jonas Maišelis ir Donatas Šertvytis bendrojoje įskaitoje užima atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas.

Moterų varžybose intrigų kiek mažiau. Asmeninę pergalę dar vieną sezoną iš eilės užsitikrino Silvija Pacevičienė. Silvija laimėjo tris etapus iš keturių, o viename užėmė antrąją vietą. Jos komandos draugė Tatjana Petrauskienė bendrojoje įskaitoje žengia antra, tad varžovėms iš „Focus Vilnius“ ar „S-Sporto“ reikės labai pasistengti, norint išstumti favorites iš komandinės įskaitos lyderių pozicijų.

Nepamirškite pasirūpinti dviračiu ir savimi

MTB lenktynių partnerio „Ultrabike.lt“ atstovas Paulius Paukštis primena, kad rudenį dviračių mėgėjai turėtų daugiau dėmesio skirti ir technikai, ir sau. „Yra žmonių, kurie sezono pradžioje, atrodo, viskuo pasirūpino, o su kiekvienu etapu norisi ir geresnio rezultato, ir ambicijos auga. Todėl siūlome pasitarti su specialistais, kad turimas dviratis atitiktų lūkesčius. Tikrai nereikia pirkti naujo dviračio, kad pavyktų pasiekti geresnį rezultatą. Pavyzdžiui, galima naudoti bekamerinę padangų sistemą. Ji užtikrina mažiau trinties rato konstrukcijoje, taip užtikrinamas geresnis riedėjimas ir gerokai sumažėja rizika suspausti kamerą tarp ratlankio ir kelio nelygumų. Be to, padangos tampa praktiškai nepraduriamos, nes pripildytos latekso skysčiu, kuris po sąlyčio su oru užpildo padangos skylę“, – pataria patyręs dviratininkas.

Partnerio nuotr./Paskutinėse sezono lenktynėse – komandinės įskaitos intriga
Partnerio nuotr./Paskutinėse sezono lenktynėse – komandinės įskaitos intriga

Kitas siūlomas sprendimas, leidžiantis iki 10 procentų padidinti greitį – tai 1x11/12 pavarų sistema. Važiuojant per kelio nelygumus, galinio pavarų perjungėjo sankaba stabdo vertikalų grandinės judėjimą, todėl net ir važiuojant pačia įvairiausia ir nepatogia danga pavarų perjungimas bus pavydėtinai tikslus. Platus galinių pavarų diapazonas, leidžia pasilikti 1 priekinę žvaigždę, todėl tarpai tarp pavarų lieka maži, o tai paspartina perjungimą, išlaiko tolygų mynimo dažnį ir leidžia greitai prisitaikyti prie reljefo iššūkių. Tiems, kas skaičiuoja dviračio svorį, šis sprendimas taip pat leidžia sutaupyti šiek tiek gramų.

„Ultrabike.lt“ atstovas primena, kad nenuspėjamu rudenišku oru būtina pasiruošti ir aprangą: „Ruduo ir pavasaris yra kaip pereinamieji laikotarpiai šaltajam ir šiltajam sezonui, tad nuspėti aprangą dažnai sudėtinga. Todėl rekomenduotume aprangą, kurią lengva moduliuoti, tai yra – antbačius, atskiras rankoves, kojų pašiltinimus ir sulankstomas į kišenę striukes“, – siūlo P.Paukštis.

Beje, „Ultrabike Lietuva“ Anykščių etape vienam iš varžybų dalyviui padovanos puikų prizą – naujutėlį „BMC Sportlite TWO“ dviratį. O visi sportininkai, dalyvavę visuose penkiuose šių metų „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapuose iš Anykščių grįš, gavę lojalumo medalius – tokių paruošta beveik 1000.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką