2013 06 24

Per Europos jaunimo taurės varžybas Kupiškyje paaiškėjo ir šalies čempionai

Šį šeštadienį Kupiškyje startavo Baltijos šalių, Lietuvos triatlono čempionato bei Europos jaunimo taurės varžybos.
Per Europos jaunimo taurės varžybas Kupiškyje paaiškėjo ir šalies čempionai / ltf.lt
Temos: 1 Triatlonas

Varžybų puošmena tapo Europos jaunimo taurės varžybos, kurių stebėti atvyko Europos triatlono Sąjungos atstovai iš D.Britanijos. Šiame starte varžėsi 16-19 m. jaunuoliai iš 11 valstybių.

Varžybų dalyviams reikėjo nuplaukti 750 m, nuvažiuoti dviračiu 20 km ir nubėgti 5 km. Nugalėtoju tapo rusas Andrey Moiseenko, distanciją įveikęs per 57 min 19 sek. Sidabro medalį iškovojo Izraelio atstovas Shachar Sagiv, nuo nugalėtojo atsilikęs 10 sek. Ant trečiojo pakylos laiptelio lipo kitas Rusijos atstovas Alexey Shcherbinin, nuotolį įveikęs per 57 min 41 sek. Šiame starte geriausiai iš lietuvių sekėsi panevėžiečiui Titui Pumpučiui, kuris užėmė 24-ąją vietą iš 48 dalyvių.

Merginų tarpe nepralenkiama buvo Slovakijos sportininkė Ivana Kuriackova, kuri šiais metais laimėjo ir Europos jaunimo duatlono (bėgimas-dviratis-bėgimas) čempionatą. Kylanti Slovakijos žvaigždė nuotolį įveikė per 1 val. 7 min 23 sek. Antrąją vietą iškovojo rusė Ayuna Batotsyrenova, distancijoje užtrukusi 1 val. 7 min 59 sek. Trečioji vieta atiteko Izraelio atstovei Hadar Aharoni, kuri finišo liniją kirto po 1 val. 9 min. 54 sek. Vienintelė Lietuvos atstovė Samanta Šopytė finišavo septinta iš devynių startavusių dalyvių.

Paskutiniame varžybų starte varžėsi elito grupės atstovai, kurie savo jėgas išbandė Olimpinėje triatlono distancijoje: 1,5 km plaukimas – 40 km važiavimas dviračiu – 10 km bėgimas. Šiame starte buvo išaiškinti ir stipriausi Lietuvos triatlonininkai.

Lietuvos triatlono čempionu trečius metus iš eilės tapo kaunietis Paulius Dapkus, sudėtingą Kupiškio trasą įveikęs per 2 val. 14 min. 30 sek. Ant antrojo pakylos laiptelio taip pat trečius metus iš eilės lipo panevėžietis Laurynas Urbšys, distancijoje užtrukęs 2 val. 21 min. 19 sek. Trečiasis finišo liniją kirto kaunietis Tomas Šalna, nuotolį įveikęs per 2 val. 27 min. 56 sek.

Moterų tarpe nugalėtojos titulą apgynė daugkartinė Lietuvos čempionė panevėžietė Alina Ranceva, distancijoje užtrukusi 2 val. 28 min 50 sek. bei aplenkusi savo miesto atstovę Gintarę Masiliūnaitę (3 val. 3 min. 3 sek.).