Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 31d. 16:51

Per protestą kliuvo ir jiems: Baltarusijoje suimti ir sumušti du futbolininkai

OMON pareigūnai Baltarusijoje
TASS nuotr. / OMON pareigūnai Baltarusijoje

Baltarusijos futbolo Minsko „Krumkačy“ žaidėjai Sergejus Kozeka ir Pavlas Rassolko buvo sulaikyti ir sumušti per protesto akciją Minske praėjusį sekmadienį, kai grįžinėjo iš treniruotės.

Tribuna.com teigimu, futbolininkai ėjo iš treniruotės ir protesto akcijoje net nedalyvavo, kai buvo sulaikyti pareigūnų.

Jie įtariami esą sugadinę milicijos automobilį.

Kaip pranešė futbolininkų bendražygis Vladislavas Mairovskis, paskelbęs vaizdo įrašą, S.Kozeka ir P.Rassolko ėjo iš treniruotės ir tiesiog buvo incidento liudininkai.

Kai mikroautobusas nuvažiavo, žaidėjai ėjo toliau, nes buvo susitarę susitikti su vienu iš trenerių, bet tada futbolininkai buvo sučiupti ir sumušti.

„Paša Rassolko naktį praleido Lenino ROVD. Sergejų Kozeką viduryje nakties iš ten pat paėmė greitoji. Antrankiuose ir lydimą konvojaus, – pranešė V.Mairovskis. – Su vaikinais dirba advokatas. Buvo paskirta teisinė medicininė ekspertizė dėl patirtų sužalojimų. Šiandien bus tyrimai. Vaikinams linkime sveikatos, jėgų ir kantrybės.“

Pirmojoje lygoje žaidžiančios Baltarusijos komandos direktorius Olegas Davidovičius portalui tut.by sakė, kad Sergejus Kozeka patyręs dubens lūžius. P.Rassolko tebėra gydomas. Klube renkami įrodymai, kad futbolininkai nedalyvavo incidente su pareigūnais, todėl juos turėtų paleisti be teismo.

„Iš pradžių jie stovėjo priešingoje pusėje. Juos norėjo sulaikyti prie mikroautobuso, bet Paša pasakė, kad jie yra futbolininkai ir eina iš treniruotės. Jo rankose buvo suprakaituota apranga. Juos paleido, jie ėjo toliau. Praėjo du kordonus, o einant trečiuoju juos užpuolė ir primušė. Sakė, kad buvo panašūs į tuos, kurie dalyvavo suirutėje prospekte“, – aiškino klubo direktorius.

Pranešama, kad traumas žaidėjai patyrė suėmimo metu. Vėliau su jais buvo elgiamasi korektiškai.

Klubas dar svarsto, ar visa komanda žengs į aikštę per rungtynes su „Dinamo“. Planuojama nuspręsti, gavus medicininę pažymą. Tada bus sprendžiama, ar futbolininkai kreipsis į teisėsaugos pareigūnus.

Prieš tai „Krumkačy“ futbolininkai per rungtynes buvo pasirodę su marškinėliais, ant kurių buvo parašyta „Mes su tauta“.

Už tai komanda gavo įspėjimą iš Baltarusijos futbolo federacijos. Klubas buvo apkaltintas, neva dalyviai „pakeitė rungtynių ceremoniją, nesuderinę su oficialiais atstovais.“

Aukščiausio lygio futbolininkai ir ledo ritulininkai vangiai dalyvauja akcijose prieš Baltarusiją valdantį Aliaksandrą Lukašenką, kuris yra ir Baltarusijos olimpinio komiteto prezidentas.

Bet sekmadienį Minske žygiavo daug kitų sportininkų ir trenerių.

Jie laikė plakatą su užrašu „Sportininkai su tauta“ ir skandavo „Mes žaidžiame garbingai“, o taip pat „Tauta nugalėjo.“

Tribuna.com teigimu, tarp protesto dalyvių buvo olimpinė plaukimo vicečempionė Aleksandra Gerasimenia, krepšininkai Jelena Levčenko, Nikita ir Jegoras Meščerekovai, pasaulio ir Europos sambo čempionas Stepanas Popovas, rankinio klubo „Vitez“ treneris Konstantinas Jakovlevas.

15min jau rašė, kad kiek anksčiau per du šimtus Baltarusijos sportininkų ir trenerių yra parašę atvirą laišką, kuriame grasina neatstovauti nacionalinėms rinktinėms, jei nebus išpildyta eilė jų reikalavimų, tarp jų surengti laisvus rinkimus ir nubausti pareigūnus, smurtavusius prieš protesto dalyvius.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
Ypatingos

Video

01:24
01:08:38
13:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką