2014 11 18

Pijus Labutis – pasaulio jaunimo pulo čempionato bronzos medalininkas

Vilnietis pulo žaidėjas Pijus Labutis Šanchajuje vykusiame Pasaulio jaunimo pulo-9 čempionate vakar iškovojo bronzos medalį.
Pijus Labutis
Pijus Labutis / R.Vaizgėlos nuotr.

Didžiausiame Kinijos mieste Šanchajuje vykusiose varžybose kvalifikaciame etape pirmąją pergalę prieš korėjietį Kim Su Ung septyniolikmetis P. Labutis pelnė itin sunkioje kovoje, pareikalavusioje kontrolinės partijos. Susitikimas baigėsi džiaugsmingu rezultatu 9:8 mūsų sportininko naudai. Antrąjį susitikimą su Wen Wu iš Kinijos lietuvis laimėjo šiek tiek lengviau – 9:6. Vėliau P. Labutis 9:3 nugalėjo Kinų Taipėjaus (Taivanas) atstovą Hsu Jui-An.

Ketvirtfinalyje mūsiškis antrąsyk susitiko su kinu Wen Wu ir dar kartą jam įrodė savo meistriškumą, laimėjęs rezultatu 11:5 bei užsitikrinęs prizinę vietą šiame čempionate.

Lemtingas lietuviui buvo pusfinalio mačas, kurį 11:3 laimėjo Singapūro sportininkas Aloysius Yapp, šiandien kovosiantis dėl čempiono titulo su Kinijos atstovu Hsu Jui-An. Pastarasis, kvalifikaciniame etape pralaimėjęs P. Labučiui, sugebėjo įveikti likusius savo oponentus, pusfinalyje nugalėti Vokietijos žvaigždę Raphael Wahl ir iškopti į finalą.

Iš viso pasaulio čempionate jaunimo iki 19 metų grupėje dalyvavo 24 kviestiniai sportininkai, pademonstravę geriausius rezultatus kontinentinėse varžybose. Pijus Labutis šią vasarą Europos jaunimo pulo-8 čempionate užėmė antrąją vietą, o prieš porą savaičių tapo Lietuvos pulo-10 čempionu.