Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 7d. 17:16

Pirmieji slidininkų startai trenerės Kazimieros Strolienės nedžiugina

Olimpinis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kazimiera Strolienė

Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. trenerė Kazimiera Strolienė pirmaisiais slidininkų sezono rezultatais nesižavi, bet ir nesumenkina.

Lietuvos geriausieji slidininkai kruopščiai rengiasi pagrindiniams naujojo sezono startams. Neseniai jie mėnesį laiko praleido Suomijoje, kur dalyvavo ir pirmosiose varžybose ant sniego.

Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. trenerė Kazimiera Strolienė su slidininkais į Lietuvą grįžo tik savaitei, o gruodžio pradžioje jau išvyko į Austriją, kur 10 dienų treniruosis kalnuose ir dalyvaus Europos taurės varžybose. Į namus slidininkai sugrįš gruodžio 22 d., o gruodžio 30 d. bandys jėgas Lietuvos nusipelniusio trenerio, šviesaus atminimo Vilmanto Gineito taurės varžybose.

Dalyvavote pirmosiose FIS kategorijos ir Pasaulio taurės varžybose, sportininkai pradėjo rinkti įskaitinius reitingo taškus. Kaip vertinate slidininkų pasirengimą ir pirmąsias varžybas?

Suomijoje sezonui rengėsi trys slidininkai – Lina Kreivėnaitė, Aleksejus Novoselskis ir Modestas Vaičiulis. Sprinto rungtims besirengianti L. Kreivėnaitė kelerius metus specializavosi biatlone, o šiemet jau dalyvauja slidinėjimo varžybose. Lina jau bandė jėgas penkiose FIS kategorijos varžybose.

Rovaniemyje neblogai rungtyniavo M. Vaičiulis, kuris FIS kategorijos varžybose vienoje distancijų buvo 12-as tarp 113 dalyvių ir rungtyniavo finale, o kitoje – 16- as tarp 140 sportininkų. Norisi, kad jis turėtų didesnio meistriškumo partnerį, galintį sėkmingai rungtyniauti komandiniame sprinte.

Du mūsų sportininkai Suomijoje dalyvavo ir Pasaulio taurės varžybose. Sprinto distancijoje klasikiniu būdu M. Vaičiulis buvo 99-as, o A. Novoselskis – 106-as. Startai nėra džiuginantys, bet, kaip sezono pradžiai, tai visai nieko.

Iš didžiojo slidinėjimo pasitraukus Mantui Stroliai susilpnėjo komandinis sprintas. Kas rinktinėje pakeis Jūsų sūnų?

Šioje rungtyje startuos M. Vaičiulis ir A. Novoselskis. Tačiau gaila, kad dabar joje nėra konkurencijos, kokia buvo prieš Vankuverio olimpines žiemos žaidynes, kada į sprinto komandą pretendavo trys slidininkai. Tobulėja anykštėnas Vytautas Strolia, kuris atkakliai siekia gerų rezultatų. Jis dabar rengiasi pasaulio jaunimo čempionatui, kuris sausio 25-31 d. vyks Otepėje (Estija). Ten žada dalyvauti keturi Lietuvos slidininkai: jaunimo grupėje – V. Strolia ir Ingrida Ardišauskaitė, o grupėje iki 23 m. – M. Vaičiulis ir L. Kreivėnaitė.  

Ar Suomijoje turėjote geras sąlygas treniruotis?

Suomijoje treniravomės lapkričio 1-24 d., sniego dar nebuvo daug, tačiau Rovaniemio trasos buvo pripildytos dirbtinio sniego ir buvo galima normaliai kiekvieną dieną slidinėti. Su pagrindiniais slidininkais į treniruočių stovyklą, galbūt, reikėjo pakviesti ir uteniškę I. Ardišauskaitę, kuri kiek anksčiau jau pabuvojo dvejose rinktinės treniruočių stovyklose ir gana gerai pakėlė nemažus pratybų krūvius. Neseniai ji gerai pasirodė varžybose Švedijoje, kur 5 km čiuožėjo žingsniu buvo 18-a tarp 63 sportininkių.

Nieko nekalbate apie Iriną Terentjevą. Ar ji dalyvavo varžybose Suomijoje?

Irina startavo Monijo mieste vykusiose FIS kategorijos varžybose, o Pasaulio taurės varžybose nebandė jėgų. Slidininkė dabar treniruojasi Suomijoje, Vuokatyje. Jeigu I. Terentjeva įsilietų į mūsų rinktinės gretas, kaip trenerė, turėčiau žinoti, kokį darbą ji atliko, koks sportininkės yra pasirengimo lygis. Su Latvijos slidininkais dabar dirba jos tėvas ir treneris Igoris Terentjevas.

Kaip dabar tvarkosi naujoji Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija, ar neturite jai pretenzijų?

Naujieji asociacijos vadovai dirba tikrai nuoširdžiai, rūpinasi slidininkais. Vyksta konkretus darbas, nėra jokių nereikalingų šnekų. Veiklus asociacijos prezidentas Remigijus Arlauskas, kuris į mūsų sportą stengiasi pritraukti verslininkų, siekia varžybas padaryti šventiškas, įvairaus amžiaus slidininkams suranda įvairiausių prizų. Nemanau, kad mūsų sportininkai yra kuo nors labai nuskriausti.

Lietuvos jaunimo rinktinę dabar treniruoja ir ją pasaulio jaunimo čempionatui rengia anykštėnas Algis Drūsis ir uteniškis Stasys Dervinis, o man suaugusiųjų rinktinę tenka treniruoti vienai. Sėdu už vairo ir slidininkus vežu į treniruočių stovyklas bei varžybas. Susikaupiu, nusiteikiu, kad taip reikia ir pirmyn. Tai man nėra sunku, nes savo darbą labai myliu. Gerokai bus sunkiau, jei sportininkų akyse nematysiu ugnelės, noro siekti gerų rezultatų.

Kaip jaučiatės, kai rinktinėje nėra sūnaus Manto?

Iš pradžių labai džiaugiausi, kad jo nėra, nesinorėjo girdėti priekaištų, kad Strolienė pagrindinį dėmesį skiria savo sūnui, o ne kitiems sportininkams. Tačiau dabar pastebiu, kad kai kuriais momentais Mantui buvau per griežta. Gyvenimas taip susiklostė, kad jis dabar dirba Anglijoje, lanko sporto klubą, bėgioja.

Jam pasakiau, kad sportinę aprangą atiduosiu broliui Tautvydui. Tačiau Mantas paprašė, jog to nedaryčiau. Jaučiu, kad jam viduje sunku yra skirtis su slidinėjimu. Anglijoje Mantas niekam nereikalingas, o Lietuvoje buvo apsuptas didelio dėmesio. Gyvenant svetur jam reikia tas vertybes pervertinti. Nežinau, ar jis sugrįš į slidinėjimą. Dabar mano tikslas – suburti merginų komandą. Auga jaunimas, tobulėja uteniškė Samanta Kolosovaitė, kuri gali tapti nebloga sprintere.

Kokios pagrindinės varžybos Lietuvos slidininkų laukia kitąmet?

Pagrindinis startas – pasaulio suaugusiųjų čempionatas, kuris vyks vasario 23-kovo 6 d. Osle (Norvegija). Planuojame, kad jame dalyvaus  4-5 mūsų slidininkai. Jaunųjų sportininkų lauks pasaulio jaunimo čempionatas Otepėje (Estija) ir Europos jaunimo žiemos festivalis Liberece (Čekija).

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką