2019 04 14

Pirmoji pergalė atrankoje: Lietuvos rankininkai Klaipėdoje įveikė rumunus

Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pasiekė pirmą pergalę 2020 m. Europos čempionato atrankoje. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Lietuvos rankininkai 24:23 (12:11) nugalėjo Rumunijos rankininkus.
Lietuva – Rumunija
Lietuva – Rumunija / Karolio Bakūno nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Tai pirmoji lietuvių pergalė oficialiose rungtynėse nuo 2018-ųjų sausio.

Primename, kad ketvirtadienį Rumunijos rinktinei Lietuvos rankininkai pralaimėjo 23:28, tad atsirevanšuoti didesniu skirtumu nepavyko. Vis dėlto pergalė išsaugo lietuvių šansus prasimušti į Europos čempionatą.

Šiame mače lietuviai vertėsi be traumą Rumunijoje patyrusio Jono Truchanovičiaus, rungtyniaujančio „Montpellier“ klube Prancūzijoje.

Rungtynės prasidėjo lygia ir atkaklia kova. Pirmojo kėlinio metu nė vienai iš komandų nepavyko susikurti didesnės nei 2 įvarčių persvaros.

Pirmaujanti komanda per pirmąjį kėlinį keitėsi kelis kartus, bet prieš pertrauką drausmingai sužaidę lietuviai įgijo įvarčio persvarą (12:11).

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė kontroliavo žaidimo eigą ir vienu metu jau turėjo 4 įvarčių pranašumą (22:18).

Vis dėlto paskutinėmis rungtynių minutėms rumunams pavyko priartėti ir sumažinti atsilikimą iki minimalaus (24:23).

Į pirmą pergalę rinktinę atvedęs vyr. treneris Mindaugas Andriuška kalbėjo, jog svarbiausia iškovoti du taškai:

„Gynyba šiandien dirbo tikrai gerai, tačiau neišnaudojome daugybės susikurtų progų. Nors atrodė, jog kontroliuojame rungtynes, varžovai pabaigoje grėsmingai priartėjo. Gerai, jog pavyko išsaugoti nors trapią pergalę ir įsirašyti du taškus“.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinėje pripažintas po pertraukos nacionalinės komandos marškinėlius vėl užsivilkęs Povilas Babarskas teigė, jog asmeninio apdovanojimo nesureikšmina:

„Esu jau patyręs žaidėjas ir tie asmeniniai įvertinimai nėra tokie svarbūs. Pats savo žaidimo vertinti nemėgstu – tegul tai daro kiti. Man svarbu, jog šiandien pasiekėm pergalę.“

Lietuvos rinktinė atrankoje į 2020-ųjų metų Europos čempionatą šiuo metu turi 2 taškus ir dalinasi 3-4 vietomis su Rumunijos rankininkais. Birželio mėnesį atranką į pirmenybes Lietuva baigs rungtynėmis namuose su prancūzais bei maču išvykoje su Portugalijos rinktine.

Lietuva: Povilas Babarskas 5, Skirmantas Plėta 4, Mindaugas Dumčius, Aidenas Malašinskas po 3, Mindaugas Urbonas, Vaidotas Grosas, Tadas Stankevičius po 2, Lukas Simėnas, Žanas Gabrielius Virbauskas ir Benas Petreikis po 1.

Rumunija: Cosminas Grigoras 6, Vencelis Csogas 5, Gabrielis Bujoras 4, Vladutas Rotaru 4, Emilis Racotea 2, Dragos Soare 1, Marius Szoke.