2013 12 06

Planetos biatlono taurės varžybose Lietuvos sportininkai nežibėjo – buvo arčiau autsaiderių

Austrijoje vykstančio 2013-2014 metų sezono pasaulio biatlono taurės varžyose mūsų šalies atstovai buvo toli nuo nugalėtojų. Antrojo etapo vyrų 10 km sprinto rungtyje abu Lietuvos atstovai penktadienį finišavo septintajame dešimtuke: Karolis Zlatkauskas buvo 67-as, o Tomas Kaukėnas tarp 105 dalyvių liko 68-as.
Tomas Kaukėnas
Tomas Kaukėnas / LBF

K.Zlatkauskas suko du baudos ratus ir finiše 2 minutes 38,8 sekundės pralaimėjo taip pat dusyk šaudykloje suklydusiam bei nugalėtoju tapusiam norvegui Larsui Bergeriui, o trissyk šaudykloje suklydusį T.Kaukėną nuo norvego skyrė 2 minutės 39,1 sekundės.

Be klaidų šaudęs ir pirmąsias dvejas sezono lenktynes laimėjęs dukart pasaulio taurės laimėtojas ir sezono lyderis prancūzas Martinas Fourcade'as nuo Norvegijos biatlonininko atsiliko vos 13,6 sekundės, o 15,3 sekundės tėvynainiui pralaimėjęs 39-erių metų tituluotasis Ole Einaras Bjoerndalenas užėmė trečiąją vietą:

1. Larsas Bergeris (Norvegija) 25 min. 02,0 sek. (2 baudos ratai)

2. Martinas Fourcade (Prancūzija) atsiliko 13,6 sek. (0)

3. Ole Einaras Bjoerndalenas (Norvegija) 15,3 (1)

4. Tarjei Boe (Norvegija) 17,0 (0)

5. Christophas Sumannas (Austrija) 31,1 (0) ...

67.Karolis Zlatkauskas 2:38,8 (2)

68.Tomas Kaukėnas 2:39,1 (3) ...

105.Kevinas Kane'as (D. Britanija) 6:25,8 (3)

Pasaulio taurės varžybų lyderių rikiuotė (po 3 lenktynių):

1. Martinas Fourcade (Prancūzija) 174

2. Simonas Ederas (Austrija) 111

3. Danielis Boehmas (Vokietija) 97

4. Jevgenijus Ustiugovas (Rusija) 90

5. Emilis Helge Svendsenas (Norvegija) 89

Nesėkmingai taurės etapo 7,5 km lenktynėse startavo ir abi Lietuvos atstovės: trissyk šaudykloje suklydusi Natalija Kočergina užėmė 73-ąją vietą, o net šešis baudos ratus sukusi Diana Rasimovičiūtė liko tik 92-a tarp 107-ių dalyvių.

Pirmoji Lietuvos biatlonininkė nuo kartą šaudykloje suklydusios ir pirmąją pergalę sezone iškovojusios šveicarės Selinos Gasprin atsiliko pustrečios minutės, o antroji – beveik pusketvirtos.

Antroji vieta atiteko nė karto šaudykloje nesuklydusiai čekei Veronikai Pitkovai, o trečia finišavo vieną baudos ratą įveikusi rusė Irina Starych.

Praėjusio sezono pasaulio taurės savininkė norvegė Tora Berger liko ketvirta, o šio sezono lyderė čekė Gabriela Soukalova – tik 23-a:

1. Selina Gasparin (Šveicarija) 23 min. 16,9 sek. (1 baudos ratas)

2. Veronika Pitkova (Čekija) atsiliko 1,2 sek. (0)