2009 04 11

Planetos pirmenybių starte – Lietuvos ledo ritulininkų nesėkmė (nuotraukos)

Šeštadienį Vilniuje startavusio pasaulio ledo ritulio I diviziono A grupės čempionato pirmose rungtynėse Lietuvos ledo ritulininkai triuškinamu rezultatu 1:5 (0:2, 0:1, 1:2) pralaimėjo turnyro favorite laikomai Kazachstano rinktinei.
Lietuviams pirmoje dvikovoje pritrūko ir sportinės sėkmės
Lietuviams pirmoje dvikovoje pritrūko ir sportinės sėkmės. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Dar pasaulio čempionato išvakarėse Lietuvos nacionalinės komandos treneris Dmitrijus Medvedevas tvirtino, kad turnyre pagal sudėtį įspūdingiausiai atrodo Kazachstano rinktinė. Pastaroji šiuos stratego žodžius šeštadienį vakare Vilniaus „Siemens“ arenoje patvirtino veiksmais.

Pirmajame kėlinyje iniciatyva priklausė svečiams iš Kazachstano – jie pelnė du įvarčius, antrajame kėlinyje virė lygi kova, kurioje po rezultatyvios kontratakos dar vieną įvartį pelnė lietuvių varžovai.

Paskutinio kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė pasinaudojo kazachų pasyvumu, užgulė jų vartus ir tai davė rezultatą – pirmąjį įvartį iki rungtynių pabaigos likus žaisti 13 minučių pelnė Donatas Kumeliauskas po brolio Tado perdavimo.

Deja, šis įvartis tapo menka paguoda – pasinaudodami kiekybine persvara kazachai po Mindaugo Kiero diskvalifikacijos iki rungtynių pabaigos pelnė dar du įvarčius ir įtvirtino savo pergalę.

Turnyro šeimininkai po šios dvikovos priversti įsirašyti pirmą pralaimėjimą. Pirmą kartą tokio masto pirmenybėse su savų sirgalių armija užnugaryje žaidžiantys lietuviai taikosi į pasaulio čempionato medalius.

„Buvome truputėlį įsitempę, kai teko žaisti prieš didelę varžovų sirgalių armiją, bet žingsnis po žingsnio perėmėme rungtynių kontrolę į savo rankas“, - po dvikovos kalbėjo nugalėtojų treneris Andrejus Šajanovas. Kazachų tikslas – grįžti į elitinį divizioną.

Anksčiau šeštadienį vykusiose rungtynėse Japonijos rinktinė 7:1 (1:1, 4:0, 2:0) įveikė Kroatijos atstovus, o slovėnai 6:0 (3:0, 3:0, 0:0) sutriuškino Australijos ledo ritulininkus.