Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Planų burti Lietuvos vyrų dviračių treko rinktinę – nėra ir nebus

Dviračių treko varžybos
Jono Yuno/„15min.lt“ nuotr. / Dviračių treko varžybos
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Šiandien Apeldorne (Olandija) prasideda Europos dviračių treko čempionatas, kuriame Lietuvai atstovaus penkios dviratininkės.

Apeldorno treke mūsų šaliai atstovaus Simona Krupeckaitė, Aušrinė Trebaitė, Aleksandra Sošenko, Vaida Pikauskaitė ir perspektyvi 18-metė debiutantė Gabrielė Jankutė, kuri pastaraisiais metais treniravosi Pasaulio dviračių centre Šveicarijoje. Ji komandoje pakeitė birželio mėnesį traumą gavusią Gintarę Gaivenytę.

„Sunku pasakyti, kaip čempionate Šilalės trenerio Kęstučio Česaičio auklėtinei Gabrielei Jankutei  pavyks pakeisti Gintarę Gaivenytę, bet viliamės, kad bus viskas gerai ir ji kartu su Simona Krupeckaite sprinto rungtyse mūsų nenuvils. Jaunoji dviratininkė tikrai perspektyvi, savo amžiaus grupėje tarp geriausių planetos dviratininkių patenka į šešetuką.

Gabrielei šis suaugusiųjų čempionatas bus puiki mokykla ir, gal būt, pirmoji didelio meistriškumo pakopa. Labai gaila, kad susirgo ir čempionate nedalyvaus Vilija Sereikaitė, kuri, atrodo, praleis ir Pasaulio taurės pirmo etapo varžybas Kazachstane“, – sako Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis, kuris į Apeldorną išvyko praėjusį sekmadienį.

– Ar dviratininkėms bus svarbus šis Europos čempionatas?

– Labai svarbus, šis čempionatas – viena iš vietų, kur bus renkami Londono olimpinių žaidynių taškai. Kitais metais jie toliau bus renkami per kitų metų pasaulio čempionatą ir Pasaulio taurės varžybas. Susumavus visus taškus, bus sudaromas reitingas ir paaiškės dviratininkai, kurie pelnys teisę startuoti olimpinėse žaidynėse.

Čempionate dviratininkės rungtyniaus dvejose tempo (omniumas ir 3 km komandinės persekiojimo lenktynės) bei trijose sprinto (sprintas, komandinis sprintas bei keirinas) rungtyse. Papildomos dar bus grupinės varžybos, bet tai ne olimpinė rungtis.    

– Ar čempionate dalyvaus Lietuvos vyrų komanda?

– Deja, ne. Su vyrais turime rūpesčių, nėra tokių lėšų, kad galėtume profesionalią vyrų komandą turėti Lietuvoje. O ir artimiausiu metu to nenusimato. Visi mūsų geriausieji dviratininkai rungtyniauja užsienio klubuose. Jie lenktyniauja plente, o norint startuoti treke, yra visai kitas pasirengimas.

Su vyrais turime rūpesčių, nėra tokių lėšų, kad galėtume profesionalią vyrų komandą turėti Lietuvoje. O ir artimiausiu metu to nenusimato.

Nėra galimybių sugrįžusius dviratininkus per kelias savaites parengti treko varžyboms ir važiuoti dideliu greičiu. Lietuvos dviračių sporto federacijos trenerių taryba svarstys klausimą, ar vyrų treko komandą rengti kitų metų Europos čempionatui Panevėžyje.  

– Kur dviratininkės rengėsi čempionatui?

– Trenerio Antano Jakimavičiaus auklėtinės tris savites treniravosi aukštikalnėse Cakchadzore, o Simona Krupeckaitė dviračio pedalus mynė Kroatijoje ir Panevėžyje.

Dviratininkės Olandijoje turės ir nedidelę palaikymo komandą. Čempionatą rengiasi stebėti Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas  Romualdas Bakutis, Panevėžio meras Povilas Vadopolas, Sporto centro direktorius Bronislavas Pliavga, Europos dviračių treko čempionato Panevėžyje direktorius Eugenijus Ivanauskas, kiti Europos čempionato Panevėžyje organizatoriai, kurie susipažins su tokio aukšto rango varžybų rengimu. 

Baigsis Europos čempionatas, o dviratininkių lauks naujas išbadymas – lapkričio 10-12 d. Panevėžyje vyks Lietuvos dviračių treko čempionatas. Jau 13 d. dviratininkės išvyks į Kolumbiją rengtis Pasaulio taurės antrojo etapo varžyboms Kalyje, kurios yra labai svarbios, kovojant dėl olimpinių taškų.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką