Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2022 09 21

Plaukimas – įgūdis, galintis išgelbėti gyvybę

Lietuvoje statomi nauji baseinai ir plaukimas iš pirmo žvilgsnio atrodo populiarėjanti sporto šaka, tačiau Europos Sąjungos statistikos tarnybos duomenimis Lietuva užima antrąją vietą tarp ES valstybių narių, pagal gyventojų mirčių skaičių, dėl nuskendimo.
Plaukimas – įgūdis, galintis išgelbėti gyvybę
Plaukimas – įgūdis, galintis išgelbėti gyvybę / G.Strolytės nuotr.

Pagrindinės priežastys, kodėl skęstama – tai plaukimo ir gelbėjimosi įgūdžių neturėjimas, vaikų nepriežiūra, alkoholio vartojimas, pagalbinių priemonių, kai nemokama plaukti, nedėvėjimas. Nors statistika liūdina, tačiau pastebima, kad žmonėms yra svarbu išmokti plaukti ir vaikų tėvai vis didesnį dėmesį skiria vaikų mokymui plaukti, juos patikint profesionaliems plaukimo treneriams.

Kaune įsikūrusios ir savo padalinius Prienuose ir Druskininkuose turinčios Plaukimo akademijos Banga direktorė Teresė Tijūšaitė teigia, kad kasmet vaikus išmokyti plaukti nori vis daugiau tėvų, o mokomų vaikų amžius – jaunėja. „Ankščiau buvo manoma, kad mokytis plaukti reikia kai pradedama eiti į mokyklą, tačiau tai netiesa. Plaukimo akademijoje Banga vaikai lanko užsiėmimus nuo 7 mėnesių, pradedant lankyti užsiėmimus pirmaisiais vaiko gyvenimo metais formuojama ne baimė, tačiau ilgalaikė draugystė su vandeniu.„ – teigia T. Tijūšaitė.

Plaukimo akademijos Banga projektų vadovė Agnė Jakubauskienė džiaugiasi, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija prisideda prie vaikų mokymo plaukti. „Tris metus sėkmingai vykdėme projektą „Atostogauk aktyviai“, kuris buvo skirtas organizuoti vaikų ir jaunimo užimtumą atostogų metu įtraukiant juos į aktyvią fizinę veiklą ir tuo prisidėti prie fizinio aktyvumo skatinimo bei skendimų prevencijos.“ Per visus projekto vykdymo metus projekte sudalyvavo beveik 2400 vaikų. „Kiekvienas projekte dalyvavęs vaikas turėjo 10 plaukimo treniruočių, saugaus elgesio prie vandens užsiėmimą, bei edukacines paskaitas apie sveiką gyvenseną. Džiaugiamės, kad pasibaigus projektui vaikai nori mokytis plaukti ir toliau, registruojasi į užsiėmimus rudenį“ – sakė A. Jakubauskienė.

Plaukimas – tai įgūdis galintis išgelbėti gyvybę – šiuo skambiu ir tuo pačiu socialiniu šūkiu Plaukimo akademija Banga pradėjo jau šeštąjį mokymo plaukti sezoną. „Norime, kad žmonės atkreiptų dėmesį, kad plaukimas – tai ne tik būrelis, tačiau ir įgūdis visam gyvenimui, kurio išmokti niekada nevėlu, todėl mokytis plaukti akademijoje gali tiek vaikai tiek suaugę“ – pabrėžia direktorė T. Tijūšaitė.

Plaukimo užsiėmimai vyksta Girstučio baseine Kaune, Prienuose, Druskininkuose ir Klaipėdoje, o mokymo plaukti grupės sudaromos pagal britišką „Learn to Swim“ mokymo plaukti programą – tai pirmasis Lietuvoje diegiamas tarptautinis modelis, kuris leidžia metodiškai dirbti, stebėti progresą, vertinti klaidas, teikti pasiūlymus, stiprinti silpnąsias vietas.

„Mūsų plaukimo akademijoje Banga mokytis plaukti gali visi – turime grupes patiems mažiausiems – vaikai su tėvais. Užsiėmimų metu vienas iš tėvų yra baseine kartu, todėl vaikai jaučiasi saugūs būdami kartu, o tuo pačiu kuriamas ilgalaikis tarpusavio ryšys.“ – pasakoja Agnė. „Populiariausios grupės tai 7-15 m. vaikų mokymas plaukti, pagal Learn to Swim mokymo programą, šiemet šią programą pritaikėme ir suaugusiesiems, kurie mokymosi užsiėmimus renkasi ne tik dėl noro išmokti plaukti, tačiau ir dėl fizinio aktyvumo bei laisvalaikio praleidimo ir bendraminčių kuriuos sutinka baseine. – sako T. Tijūšaitė.

Plaukimo akademija Banga – tai virš 30 profesionalių plaukimo instruktorių ir trenerių komanda, kuri tikslingai siekia rezultatų ir nori, kad mokymo plaukti procesas būtų ne tik naudingas, tačiau ir įdomus ir kviečiame tapti akademijos dalimi – pasirinkti kokybišką, novatorišką ir sąžiningu varžymusi pagrįstą mokymo plaukti kelią: www.akademijabanga.lt

Projektas „Atostogauk aktyviai“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius