TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po neįvykusio perversmo – vestuvės

E. Daukantas ir I.Okulevičienė penktadienį sumainys žiedus.
M.Marcinkevičiūtės nuotr./sportas.info / E. Daukantas ir I.Okulevičienė penktadienį sumainys žiedus.
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Pastarasis ketverių metų olimpinis ciklas Lietuvos irkluotojams buvo kaip niekada sėkmingas, nors federacija iš visų pusių ir buvo draskoma nesutarimų. Ataskaitą skaitęs pusantrų metų LIF vadovaujantis Dainius Pavilionis teigė, kad jis neatsimena metų, jog mūsų irklo meistrai pelnytų tiek daug medalių per pasaulio ir Europos įvairaus amžiaus grupių čempionatus, olimpines žaidynes.

Kai viskas vyksta lyg sviestu patepta, kai kitais metais iškovota teisė Trakuose rengti pasaulio jaunių čempionatą, atsiranda tokių, kurie nori nuversti gerai dirbusius LIF vadovus ir patys sėstis į jų kėdes. Jau pati konferencijos pradžia buvo nervinga, ji dėl smulkmenų vėlavo net 50 minučių. Abi pusės aiškinosi, kurie klubai turi teisę balsuoti, o kurie ne.

Nemalonioje situacijoje atsidūrė Kauno irklavimo mokykla, kuri, nors ir mokėjo federacijai 150 litų klubo nario mokestį, tačiau nebuvo padavusi pareiškimo įstoti į Lietuvos irklavimo federaciją ir pagal federacijos įstatus neteko balsavimo teisės.

Konferencijos metu jautėsi, kad prieš dabartinius Lietuvos irklavimo federacijos vadovus yra nusiteikę  irklavimo treneriai kaunietis Antanas Lavickas, trakiškiai Daiva ir Algis Mačiuliai, klaipėdietė Eglė Kvedarienė, Kauno irklavimo mokyklos direktorius Arvydas Sapka, kiti. Tačiau jie perversmui nebuvo pasirengę,  neturėjo savo programos. Opozicijai nepavyko  konferencijos darbo pakreipti jiems palankia linkme.

Konferencija ramiai tęsė savo darbą, atliko visas procedūras, kurios buvo reikalingos ataskaitos ir rinkimų konferencijai. Prieš prasidedant konferencijai buvo atlikta ir maloni misija – pirmą sykį išrinkti LIF garbės nariai. Jais vienbalsiai tapo Šveicarijoje gyvenantis Verneris Zwimpferis, daug padedantis Lietuvos irkluotojams, ir legendinis irkluotojas Vytautas Briedis. Šie abu pirmieji federacijos Garbės nariai bus apdovanoti per įvyksiantį Naujametį irkluotojų vakarėlį. 

VADOVYBĖ. Tapti Lietuvos irklavimo federacijos prezidentu pretendavo du kandidatai – vilnietis Dainius Pavilionis ir kaunietis Antanas Lavickas.

Balsavimo teisę turėjo 24 delegatai. Balsų dauguma (15:9) prezidentu perrinktas D. Pavilionis. Federacijos viceprezidentais buvo išrinkti trakiškė Rima Karalienė ir vilnietis Edmundas Daukantas. Jeigu federacijai, pakeitus įstatus, bus reikalingas dar vienas viceprezidentas, juo taps vilnietis Algirdas Raslanas.

Generalinės sekretorės pareigas toliau eis vilnietė Inga Okulevičienė, regatų komisijai vadovaus Aivaras Karalius, revizijos komisijai – Kastytis Kmitas, į Vykdomąjį komitetą taip pat pateko  šiaulietis Kęstutis Butkus, trakiškis Kęstutis Ramanauskas, vilnietė Aušra Lingienė ir klaipėdietis Liudas Mileška. Kiti trys Vykdomojo komiteto nariai paaiškės vėliau.

Kai buvo išrinkta naujoji valdžia, ramiau atsikvėpė federacijos viceprezidentas Edmundas Daukantas ir generalinė sekretorė Inga Okulevičienė. Po šešerių metų gražios draugystės šį penktadienį jie nutarė sumainyti aukso žiedus. LIF Vykdomajame komitete yra dar viena šeima, tai – Rima ir Aivaras Karaliai. 

Buvęs ilgametis Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Artūras Jukna, baigiantis konferencijai,  visus kvietė vienytis, padėti federacijos prezidentui, telktis bendram darbui. Naujosios LIF vadovybės pirmiausiai ir laukia nelengvas uždavinys – suvienyti mūsų trenerius (per konferenciją didžiausią nepasitenkinimą kėlė tie, kurie pastaruoju metu neparengia didelio meistriškumo irkluotojų).

INICIATYVA. Konferencijoje buvo galima išgirsti ir malonių naujienų apie besiplečiančią irklavimo bazė. Plojimais buvo sutikta žinia, kad jau ateinantį pavasarį pagaliau bus įrengta irklavimo trasa Šiaulių Talšos ežere. Garsaus praeityje irkluotojo, triskart pasaulio čempiono, o dabar Vilniaus vicemero Jono Pinskaus  iniciatyva Vilniuje suformuotas sklypas naujai irklavimo bazei statyti.

Numatyta rekonstruoti klaipėdiečių irklavimo bazę, padedant LIF prezidentui D. Pavilioniui, jau yra parengta galimybių studija. Belieka gauti pinigus projektavimo darbams, o pati bazės renovacija  numatyta 2014-2016 metais.

Kaip teigė LIF prezidentas D. Pavilonis, kitąmet Trakuose įvyksiantis pasaulio jaunių čempionatas irgi bus puiki investicija į irklavimo bazės infrastruktūrą. „Nors federacija iš čempionatų didelio pelno ir negauna, tačiau postūmis būna didžiulis“, – teigė LIF vadovas.

Federacija irkluotojams nuolat atnaujina sportinį inventorių – vien šiemet buvo įsigytos penkios valtys, kitąmet tikimasi nusipirkti dvi porines dvivietes ir vieną porinę keturvietę. Lietuvoje veikia vienintelis irklavimo muziejus „Remus“, kuriuo rūpinasi Rima Karalienė ir kuriame gausu unikalių eksponatų.

Per šiemetinį pasaulio iki 23 metų čempionatą Trakuose užsienio svečiai, aplankę šį muziejų, teigė, kad tai, ko gero, vienintelis privatus irklavimo muziejus pasaulyje.

Suburtas puikus teisėjų korpusas, mūsų kaimynai su pavydu žiūri, kaip sklandžiai per įvairias tarptautines varžybas dirba mūsų teisėjai ir pageidauja atvažiuoti pas mus mokytis. Irkluotojai palaiko puikius ryšius su lenkų Bydgoščio bendraminčiais ir dažnai ten važiuoja treniruotis.

Konferencijos metu buvo nuolat linksniuojamos Mindaugo Griškonio. Donatos Vištartaitės, Mildos Valčiukaitės, Ievos Adomavičiūtės, Rolando Maščinsko, Sauliaus Ritterio pavardės. Tai – šiandienos Lietuvos irklavimo žvaigždės, su kuriomis siejamos pačios didžiausios viltys per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Irkluotojai – didžiausias Lietuvos irklavimo federacijos džiaugsmas ir rūpestis. Tačiau norėtųsi, kad į irkluotojų trenerių šeimą sugrįžtų treneris Tomas Valčiukas, kuris sugeba išugdyti didelio meistriškumo irkluotojų. Tačiau nėra taip lengva įsidarbinti treneriu, ir puikus irklavimo specialistas dirba vienos įmonės apsaugoje.    

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rinkimai

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką