2013 12 08

Po septynerių metų pertraukos Europos kroso čempionate vėl dalyvavo lietuviai

Sekmadienį Belgrade buvo susirinkę visi pajėgiausi Senojo žemyno kroso bėgikai – čia vyko XX SPAR Europos kroso čempionatas. Po septynių metų pertraukos jame vėl dalyvavo Lietuvos atstovai.
Justinas Beržanskis
Justinas Beržanskis / LAF nuotr.
Temos: 2 Lietuviai Serbija

Jaunuolių bėgime startavęs Dominykas Butkevičius 6 km įveikė per 19 minučių ir 40 sekundžių bei užėmė 81 vietą tarp 114 sportininkų.

Aukso medalį iškovojo turkas Ali Kaya (17:49), sidabras atiteko belgui Isaacui Kimeliui (17:51), bronza – rusui Michailui Strelkovui (18:05)

Vyrai bėgo 10 km. Justinas Beržanskis distanciją baigė per 31 minutė ir 52 sekundes bei finišo liniją kirto 67-as, iš 81-o atletų.

Europos čempionu tapo ispanas Alemayehu Bezabehas (29:11), antras liko turkas Polatas Kemboi Arikanas (29:32), o trečiąją vietą užėmė britas Andy's Vernonas (29:35).

Europos kroso čempionatai rengiami kasmet antrąjį gruodžio sekmadienį. Prisiminkime ankstesnius Lietuvos kroso bėgikų startus.

Pirmasis čempionatas vyko 1994 metais Anike (D.Britanija). Jame Lietuvos moterų komanda užėmė 13-ą vietą tarp 17 dalyvavusių valstybių sportininkių. 4,5 km distanciją Stefanija Statkuvienė baigė 29-a (15:13), Inga Juodeškienė – 45-a (15:37), Regina Čistiakova – 60-a (15:55).

Po metų tame pačiame Anike mūsų moterys buvo dvyliktos tarp 20 komandų. Stefanija Statkuvienė tuomet užėmė 26-ą vietą (14:39), Inga Juodeškienė – 45-ą (14:59), o Vilija Birbalaitė – 68-ą (15:29).

Kito mūsiškių starto reikėjo laukti iki 2003 metų. Tuomet Edinburge (D.Britanija) startavo Živilė Balčiūnaitė, užėmusi 46-ą vietą (6,595 km per 24:13).

Paskutinį kartą Europos kroso čempionate rungtyniauta 2006 metais Italijoje. U23 grupėje Robertas Geralavičius užėmė 33 vietą (24:03).