Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 30d. 14:00

B.Vyšniausko byla: policijos rastos piliulės – dopingas, auginantis sunkiaatlečių jėgą ir skatinantis aistrą seksui

Per kratą policijos pareigūnai rado uždraustų olimpiečiams medžiagų.
Klaipoėdos policijos nuotr, / Per kratą policijos pareigūnai rado uždraustų olimpiečiams medžiagų.

Dopingo medžiagos, auginančios raumenų masę ir turinčios keistus šalutinius poveikius. Tokių vaistų aptiko Klaipėdos policijos pareigūnai, atlikę kratą uostamiesčio sunkiosios atletikos klube, kuriam vadovauja Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas ir garsiausių šalies sunkiaatlečių treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Virš sunkiosios atletikos federacijos prezidento ir kelių žymių mūsų šalies sunkiaatlečių trenerio B.Vyšniausko pakibo įtarimai, sunkesni už tūkstantį štangų.

Suprasti akimirksniu

  • B.Vyšniauskas buvo suimtas praėjusį ketvirtadienį, jis įtariamas uždraustų medžiagų platinimu.
  • B.Vyšniauskas vadovauja Lietuvos sunkiosios atletikos federacijai ir dirba treneriu.
  • Antidopingo specialistai yra penkis kartus radę dopingo B.Vyšniausko treniruotų atletų organizmuose: po du kartus Aurimo Didžbalio ir Ramūno Vyšniausko (jau baigęs karjerą), sykį - Domanto Kmieliausko.
  • A.Didžbalis ir R.Vyšniauskas, o taip pat jų treneris B.Vyšniauskas nė karto nėra prisipažinę, jog naudojo dopingą.

Policijos pareigūnai atliko kratas sporto klube, pas kai kuriuos sportininkus bei jų trenerį. Kratų metu aptiktas didelis kiekis, įtariama, dopingo medžiagų, taip pat, įtariama, psichotropinių vaistų, – rašoma policijos pareiškime pirmadienį.

Klaipėdos apskrities policijos vyriausiojo komisariato komunikacijos vadovė Andromeda Grauslienė patikslino, kad uždraustos medžiagos rastos ne pas 70-metį B.Vyšniauską namuose.

„Jos rastos kitose vietose, bet daugiau detalių dabar negaliu komentuoti, – sakė Klaipėdos policijos atstovė. – Šiuo metu medžiagos perduotos ekspertų tyrimui.“

Lietuvos antidopingo agentūros atstovai nenori komentuoti policijos rastų medžiagų dėl pradėto ikiteisminio tyrimo.

Tačiau nesunku pastebėti, kad policijos rastos ir nufilmuotos medžiagos, dauguma rusiškais užrašais, yra draudžiamos Tarptautinės antidopingo agentūros, o kai kurios visiškai išimtos iš legalios prekybos.

15min atidžiau pažiūrėjo į medžiagas, kurias per kratą aptiko uostamiesčio pareigūnai ir kurios yra perduotos ekspertų tyrimui.

Metandienonas – plačiai mediciniškai jau nebenaudojamas preparatas, vartojamas per burną ir keičiantis sportininkų pasirodymus, nes turi anabolinio steroido savybių.

Iki tol, kol jis buvo uždraustas, metandienoną vartojo ir profesionalūs kultūristai, tarp ir jų garsusis aktorius Arnoldas Schwarzeneggeris.

Metandienonas turi ir šalutinių efektų – tokių, kaip stipresnis plaukų augimas, balso pokytis, didesnis sekso troškulys. Nors anksčiau jis buvo legalus farmacijoje, vėliau buvo išimtas iš prekybos daugelyje šalių, tarp jų ir JAV. Uždraustas Tarptautinės antidopingo agentūros.

Oksandrolonas – per burną vartojamas preparatas, auginantis raumenų masę. Jo pardavimai jau yra uždrausti Europoje, išskyrus Moldovą, bet oksandrolonu prekiaujama mažiau reguliuojamose Azijos rinkose, pavyzdžiui, Malaizijoje.

Oksandrolonas buvo viena iš sudedamųjų dalių dopingo kokteilių, kuriuos per 2014 m. Sočio olimpines žaidynes vartojo Rusijos atletai.

Klaipėdos VPK nuotr./B.Vyšniauskas įtariamas draudžiamų medžiagų platinimu.
Klaipėdos VPK nuotr./B.Vyšniauskas įtariamas draudžiamų medžiagų platinimu.

Nandrolonas – anabolinis steroidas, leidžiamas injekcijomis į raumenį. Nandrolono vartojimas skatina raumenų augimą, raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, kaulų tankumą, stimuliuoja apetitą.

Uždraustas olimpiniame sporte nuo 1974 metų, bet vis tiek likęs populiarus tarp įvairių sporto šakų atletų, taip pat kultūristų ir sunkiaatlečių, nepaklūstančių antidopingo taisyklėms.

Taip pat turi pašalinių poveikių, tokių kaip stipresnis plaukų augimas, balso pokytis, sekso aistra. Uždraustas Tarptautinės antidopingo agentūros.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Bronius Vyšniauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Bronius Vyšniauskas

Oksimetalonas – androgenas ir anabolinis steroidas, daugiausiai vartojamas nuo anemijos, bet taip pat padeda auginant masę ir raumenų jėgą. Vartojamas per burną.

Prieinamas mažiau kontroliuojamose Europos šalių rinkose, pavyzdžiui, Turkijoje, Moldovoje, Graikijoje. JAV galima naudoti tik medicininiais tikslais.

Turi šalutinių poveikių – gali sukelti depresiją, galvos skausmus, odos pakeitimus, apetito mažėjimą, skrandžio skausmus.

Testosteronas – anabolinis steroidas, paplitęs tarp kultūristų, taip pat pasitaiko tarp beisbolo žaidėjų ir dviratininkų.

Testosterono propionatas – androgenas ir anabolinis steroidas, daugiausiai naudojamas dėl žemo testosterono kiekio vyrų organizmuose. Įprastai leidžiamas injekcijomis į raumenį kas 2-3 dienas. Turi tų pačių šalutinių poveikių – plaukų augimas, balso pokytis, išaugusi aistra seksui. Nebenaudojamas medicininiais tikslais JAV ir daugumoje kitų valstybių.

Klaipėdos VPK nuotr./B.Vyšniauskas įtariamas draudžiamų medžiagų platinimu.
Klaipėdos VPK nuotr./B.Vyšniauskas įtariamas draudžiamų medžiagų platinimu.

„Xanax“ – alprazolamo poliežuvinės tabletės, vartojamos trumpalaikiam vidutinio sunkumo ar sunkaus nerimo sutrikimui ir su depresija susijusiam nerimui gydyti. Taip pat ir trumpalaikiui panikos sutrikimui gydymui. Šį vaistą galima vartoti tik tuo atveju, jei sutrikimas yra sunkus, riboja ligonio veiklą ar labai vargina.

Turabolone – androgenas ir anabolinis steroidas, gaminamas piliulėmis. Naudojamas jėgos sporto šakų atletų, kad padidintų sausą raumenų masę.

Klaipėdos VPK nuotr./B.Vyšniauskas įtariamas draudžiamų medžiagų platinimu.
Klaipėdos VPK nuotr./B.Vyšniauskas įtariamas draudžiamų medžiagų platinimu.

Tribestanas – bulgarų išrastas maisto papildas, naudojamas organizmui stiprinti, vyrų lytinei galiai didinti. Skatina natūralaus testosterono sintezę, o taip pat padeda auginti raumeninę masę ir jėgą. Vartojamas tabletėmis.

Etilestrenolis – anabolinis steroidas, anksčiau vartotas anemijos gydymui ir svorio reguliavimui, bet paskui išimtas iš prekybos. Vis dar naudojamas Australijoje ir Naujoje Zelandijoje veterinarijoje. Yra tarp uždraustų Tarptautinės antidopingo agentūros medžiagų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:48:11
16:03
00:51

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką