Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 26, 11:37

Prancūzai surengė breiko olimpinių žaidynių repeticiją – triumfavo lietuvė

Savaitgalį Prancūzijoje, Bordo mieste, vyko kviestinės breiko varžybos „Breaking Game 2022“. Jose dalyvavo tik po aštuonis šokėjus vaikinų ir merginų grupėse, kuriuos turnyro organizatoriai pakvietė dalyvauti, kaip potencialius 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyvius ir lyderius, praneša Lietuvos sportinių šokių federacija.
Bboy Nord Diamond ir Bgirl Nicka – vaikinų ir merginų aukso medalių savininkai
Bboy Nord Diamond ir Bgirl Nicka – vaikinų ir merginų aukso medalių savininkai / LSŠF nuotr.

Šios varžybos yra įtrauktos ir į Prancūzijoje veikiančią olimpinę programą „Impact 2024“.

Turnyre dalyvavusi Lietuvos breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka (iš Vilniaus klubo „Ratuto“), prieš tai įveikusi Lenkijos ir Kolumbijos šokėjas, „Breaking Game 2022“ finale susikovė su turnyro šeimininke – Prancūzijos sportininke Bgirl Carlota.

Visiška balsų dauguma, nei vieno teisėjo vertinimo balo nepraradusi D.Banevič tapo absoliučia finalo ir merginų turnyro nugalėtoja.

LSŠF nuotr./Dominika Banevič – Bgirl Nicka – triumfavo varžybose Prancūzijoje
LSŠF nuotr./Dominika Banevič – Bgirl Nicka – triumfavo varžybose Prancūzijoje

Šiose varžybose merginų grupėje startavo Anita iš Argentinos, Akness iš Ispanijos, Carlota iš Prancūzijos, Domka iš Lenkijos, Luma iš Kolumbijos, Solid iš Italijos, Sidi iš Graikijos ir, žinoma, Nicka iš Lietuvos. Prancūzijoje mūsų šokėja sulaukė ne tik teisėjų, bet ir didelio publikos palaikymo atviroje gatvės erdvėje vykusiose varžybose.

Tiek D. Banevič, tiek dar trijų Lietuvos breiko šokėjų artimiausiuose planuose – intensyvus ruduo. Spalio pabaigoje Pietų Korėjos sostinėje Seule vyks Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio breiko čempionatas, o lapkričio pradžioje Jungtinės Karalystės Mančesterio mieste – Europos čempionatas. Beje, Dominika Banevič šiose varžybose suaugusiųjų grupėje turės galimybę startuoti pirmą kartą – anksčiau to padaryti WDSF jai nesuteikė teisės dėl jauno amžiaus.

Kol šokėjai kovėsi Prancūzijoje, Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) Breiko lygoje Vilniuje taip pat įvyko pokyčiai. Sekmadienį LSŠF nariai ir nariai kandidatai, propaguojantys breiko šokį, dalyvavo ataskaitiniame bei rinkiminiame susirinkime.

LSŠF nuotr./Breiko lygos nariai lygos direktoriumi išrinko Lauryną Žakevičių
LSŠF nuotr./Breiko lygos nariai lygos direktoriumi išrinko Lauryną Žakevičių

Jo metu vyko daug diskusijų dėl breiko plėtros mūsų šalyje, o taip pat, kadenciją baigus lygos direktoriui Mindaugui Bružui, buvo išrinktas naujas LSŠF Breiko lygos direktorius. Gavęs absoliutų narių pasitikėjimą, juo tapo šokėjas ir choreografas Laurynas Žakevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką