Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 14:40

Premjeras Algirdas Butkevičius: „Kvietimą dalyvauti Sočio olimpiadoje turiu ir šį pasiūlymą svarstysiu“

Algirdas Butkevičius ir Rūta Meilutytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius ir Rūta Meilutytė
Premjeras Algirdas Butkevičius šiemet lankėsi įvairiose varžybose, stebėjo sportininkų pasirodymus. Per LTOK 25 metų atkūrimo iškilmes Seime sveikino olimpiečius su jubiliejumi, džiaugėsi jų pasiekimais. Su geriausiais mūsų sportininkais bendravo per sporto žurnalistų vakarą, kada žurnalistai išrinko geriausius 2013 m. sportininkus, komandas ir trenerius.

Buvęs imtynininkas A.Butkevičius atidžiai stebėjo ir tarptautines imtynių varžybas Rimanto Bagdono taurei laimėti, sveikino šį pasaulio čempioną su 75-uoju gimtadieniu.

– Gerbiamas premjere, kaip vertinate 2013-uosius Lietuvos sporto metus?

– 2013-ieji Lietuvos sportui buvo itin sėkmingi. Tarptautinėse arenose iškovota daugiausia medalių lyginant su ankstesniais metais. Lietuvos trispalvė kilo tarp galingiausių pasaulio valstybių. Galima paminėti labai sėkmingus Lietuvos irkluotojų startus Europos ir pasaulio čempionatuose, kur Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė laimėjo visus įmanomus titulus 2013-aisiais.

Labiausiai stebino Rūta Meilutytė – ne tik iškovojo pasaulio ir Europos čempionės titulus, bet ir gerino pasaulio bei Europos rekordus, ko Lietuva seniai nebuvo regėjus. Taip pat neįgaliųjų sportas padovanojo ne vieną medalį kurčiųjų olimpinėse  žaidynėse, o Lietuvos golbolo rinktinė tapo Europos čempione. Visa Lietuva už šiuos ir kitus – nepaminėtus laimėjimus – yra labai dėkinga sportininkams.

– Kas jus labiausiai nudžiugino ir nuliūdino? 

– Negalėčiau išskirti, kas nuliūdino ar kas nudžiugino, tiesiog noriu pasidžiaugti, kad visi Lietuvos sportininkai, atstovavę Lietuvai ir garsinę jos vardą tarptautinėse arenose, tai darė iš širdies, atiduodami visas jėgas.

Esu linkęs nesidairyti atgal, bet žiūrėti į priekį – tad labai tikiuosi, kad bet kokios nesėkmės liks praeityje, o 2014-ieji sportininkams bus produktyvūs metai.

– Lietuvos sporto biudžetas 2014-aisiais padidėjo, kaip manote, ar pakankamai? 

– Lietuvos sporto biudžetas padidėjo daugiau nei 10 proc. kitiems metams. Didesne dalimi jis buvo padidintas vykdant Valstybės investicijų programą, didėjo ir Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas. Tai ženklus padidėjimas. Bet ar pakankamas – sunku pasakyti. 

Ieškome galimybių, kad padidėjimas būtų ne vienkartinis, o finansavimas didėtų atitinkamai. Visoms sritims norisi skirti daugiau, bet ne kartą minėjau, kad pirmiausia turime siekti ekonomikos augimo, o vėliau  – jau turėdami pyragą, jį raikyti ir dalinti. Turime elgtis racionaliai ir apgalvotai.

– Čia pat – Sočio olimpinės žiemos žaidynės. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė į jas vykti, o kaip elgsis premjeras?

– Žinau, kad kvietimą dalyvauti turiu, ir šį pasiūlymą svarstysiu.

– Šiemet stebėjote nemažai Lietuvoje vykusių sporto renginių. Kuo jums jie įsiminė? Ar kilote iš savo vietos kartu su žiūrovais, įsijautėte į kovas? 

– 2013-aisiais Europos vyrų krepšinio čempionate Slovėnijoje Lietuvos krepšininkai iškovojo sidabro medalius. Deja, finalo gyvai stebėti nebeturėjau galimybės, bet karštai su žmona ir visa delegacija sirgome už mūsų krepšininkus per rungtynes su kroatais. Rungtynės buvo įspūdingos.

– Buvote Lietuvos sporto žurnalistų vakare, apdovanojant geriausius šalies sportininkus ir komandas. Ar žurnalistai buvo objektyvūs, paskelbė tuos sportininkus ir komandas, iš tikrųjų vertus tapti laureatais?

– Sporto žurnalistų darbas vertinti objektyviai. Kiek jiems tai pavyko, man sunku spręsti. Svarbiausia – pati idėja, pasidžiaugti mūsiškių laimėjimais. Tai buvo padaryta.

– Lazdynų plaukimo baseinas vis dar sąstingyje. Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas per vieną iš televizijos laidų prasitarė, kad realiausiai jį naują tikisi matyti tik 2020 metais. Negi taip ilgai reikės laukti?

– Stengiamės, kad procesas vyktų kaip įmanoma greičiau, tačiau projektai, konkursai užtrunka. Bet mano galva, 2020-ieji yra pesimistinė data. Optimistine laikyčiau 2016–2017 metus.

– Baigėsi Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai, kaip galvojate, ar jis buvo sėkmingas sporto srityje?

– Galime pasidžiaugti kad planuota Lietuvos pirmininkavimo programa sporto srityje visiškai įgyvendinta, priimti du svarbus dokumentai: ES teisinis dokumentas sporto srityje – tarybos rekomendacija dėl sveikatinančio fizinio aktyvumo skatinimo. Ir tarybos išvados dėl sporto indėlio į ES ekonomiką ir jaunimo nedarbo mažinimą. 

Taip pat, kiek man žinoma, visi Lietuvoje vykę sporto renginiai (neformali ministrų taryba, sporto forumas, sporto direktorių susitikimas) praėjo ypač sklandžiai.

– Kur sutiksite Naujuosius metus ir su kuo?

– Esu šeimos žmogus, tad man didesnė šventė yra Kūčios ir Šv. Kalėdos, kurias sutikome kartu su visa šeima: su dukra, žentu ir anūkėle. O po to išvykome pailsėti į užsienį. Naujuosius, kaip kasmet, sutinkame ramiai su žmona Janina.

– Ar žiemą jūsų laisvalaikio programoje bus ir iškylos ant slidžių, gal kalnų slidinėjimas?

– Šią žiemą pasirinkome atostogas šiltuose kraštuose. Tačiau Lietuvoje turėdamas laisvą minutę mėgstu ramiai pasivaikščioti gamtoje. Tik šiemet žiema dar nepadovanojo tikro žiemiško oro, kai po kojomis girgžda sniegas. Tačiau ką gali žinoti, gal likę žiemos mėnesiai bus kitokie.

– Ką Lietuvos sportininkams norėtumėte palinkėti 2014-aisiais?

– Kiekvienam sportininkui linkiu ištvermės siekiant tikslo, ryžto ir pasitikėjimo savimi. Būkite laimingi 2014-aisiais!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką