2022 05 30

Prestižinę „Giro d’Italia“ sprinto įskaitą laimėti padėjęs lietuvis: „Super rezultatas“

Sekmadienį Veronoje (Italija) pasibaigusių 105-ųjų prestižinių daugiadienių dviračių lenktynių „Giro d’Italia“ finišą pasiekė ir vienintelis jose dalyvavęs lietuvis – Prancūzijos komandos „Groupama – FDJ“ narys Ignatas Konovalovas.
„Giro d’Italia“ sprinto įskaitos nugalėtojas Arnaud Demare dėkoja Ignatui Konovalovui / AFP/„Scanpix“ nuotr.

36-ečių Lietuvos čempionas „Giro d’Italia“ lenktynėse dalyvavo septintą kartą, o finišą pasiekė šeštą, praneša Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF).

Lenktynes pradėjo 22 komandos, 176 dviratininkai iš 29 šalių. Finišą pasiekė 149 dviratininkai. Jie per daugiau nei tris savaites įveikė beveik 3500 km.

Baltus Lietuvos čempiono marškinėlius vilkėjęs I.Konovalovas, kurio pagrindinė užduotis buvo padėti komandos sprinteriui prancūzui Arnaud Demare, klasifikuotas 115-as.

Lenktynes pirmą kartą laimėjo 26 metų australas – Jai Hindley („Bora – hansgrohe“), pasimokęs iš praėjusių metų klaidos, kai rožinius lyderio marškinėlius apmaudžiai prarado paskutiniame etape.

„Scanpix“ nuotr./Jai Hindley

Antras buvo 2019 metų šių lenktynių nugalėtojas ekvadorietis Richard Carapaz („Ineos Grenadiers“, +1.18), o trečias – ispanas Mikel Landa („Bahrain – Victorious“, +3.24).

Iš „Groupama – FDJ“ komandos, kurioje pedalus mina I.Konovalovas, aukščiausią vietą užėmė vengras Atilla Valteris. Jis klasifikuotas 35-as.

Beje, finišą pasiekė visi aštuoni „Groupama – FDJ“ ekipos dviratininkai.

Taškų (sprinto) klasifikacijoje pirmą vietą užėmė, ciklameno spalvos marškinėlius iškovojo ir 10 tūkst. eurų premiją pelnė I.Konovalovo komandos draugas A.Demare.

Jis surinko net 254 taškus ir beveik dvigubai aplenkė artimiausią varžovą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Arnaud Demare

Antras su 136 taškais liko kolumbietis Fernando Gaviria („UAE Team Emirates“).

30-metis A.Demare laimėjo tris etapus (5-ą, 6-ą ir 13-ą), trečiajame etape finišavo antras, 11-ajame – ketvirtas, o 18-ajame – šeštas.

„Nuotaikos labai geros, komanda labai patenkinta: trys pergalės ir iškovoti marškinėliai – super rezultatas“, – džiaugėsi 36 metų I.Konovalovas, kurio varžybinius baltus marškinėlius puošia Lietuvos trispalvė.

„Scanpix“ nuotr./Ignatas Konovalovas ir „Groupama – FDJ“ komandos lyderis Arnaud Demare

„Jau anksčiau paaiškėjo, kad išsaugosime sprinto įskaitos marškinėlius, todėl šeštadienį kartu su A.Demare reikėjo tik pasiekti finišą, o sekmadienį asmeninėse lenktynėse laikui beliko tilpti į laiko limitą.

Džiaugiuosi, kad viskas baigėsi, nes labai pasiilgau šeimos. Prieš Lietuvos čempionatą ketinu dalyvauti vieneriose lenktynėse“, – pridūrė lietuvis.

„Scanpix“ nuotr./Arnaud Demare ir Ignatas Konovalovas

„Giro d’Italia“ etapą po sykį yra laimėję trys Lietuvos dviratininkai: Tomas Vaitkus (2006 m.), I.Konovalovas (2009 m.) ir Ramūnas Navardauskas (2013 m.).

R.Navardauskas 2012 metais po ketvirtojo ir penktojo etapų netgi buvo varžybų lyderis. Rožinių „Giro“ lyderio marškinėlių iki tol nebuvo vilkėjęs nė vienas Lietuvos dviratininkas.