Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prestižinę RS280 taurę laimėjo „Raganosis“ (nuotraukos)

Prestižinę RS280 taurę laimėjo „Raganosio“ įgula
G.Linausko nuotr. / Prestižinę RS280 taurę laimėjo „Raganosio“ įgula
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugpjūčio 21-23 dienomis Nidoje, Kuršių mariose, vyko prestižinės RS280 jachtų klasės taurės varžybos, kurios kartu buvo ir įskaitinis – pentasis - RS280 čempionato etapas.

Penktadienį, rugpjūčio 21 d., (pučiant 5-6 m/s) pirmuosius du plaukimus užtikrintai laimėjo „Raganosio“ įgula, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko, o trečiajame plaukime per anksti startavusi, turėjo apsukti starto ženklą ir finišavo tik 6. Tuo tarpu „Arabelos“ įgula, vadovaujama Raimondo Šiugždinio, visus tris penktadienio plaukimus finišavo antra. Trečiąjį plaukimą laimėjo Bartos įgula, vadovaujama  kapitono Simono Steponavičiaus.

Šeštadienį toliau vyko kovos dėl prestižinės RS280 taurės. Ryte įvyko du iš numatytų trijų plaukimų. Pučiant pakankamai silpnam, iki 4 m/s vėjui, pirmąjį plaukimą laimėjo „Arabela“, antri buvo „Levante“, treti – „Horno“ įgula.  Tuo tarpu antrajame plaukime pirmioji finišo liniją kirto „Levante“ įgula, vadovaujama kapitono Tauro Rymonio, antra finišavo „Raganosio“,  o trečia –  „Ra“ įgula. Trečiąjį plaukimą laimėjo „Raganosio“ jachta. Po dviejų dienų plaukimų abu lyderiai „Raganosis“ ir „Arabela“ turėjo po lygiai taškų. Tad viskas turėjo spręstis paskutiniuose 2 sekmadienio  plaukimuose.

Pirmasis sekmadienio (rugpjūčio 23 d.) plaukimas buvo ypač įtemptas. „Raganosis“ ir „Arabela“ stojo į tarpusavio dvikovą, beveik nekreipdami dėmesio į kitus plaukimo dalyvius. Pirmąjį priešvėjinį ženklą pirmieji apiplaukė „Ra“ ir „Alfeta“, o tik po to „Arabela“ bei „Raganosis“. Tokia situacija išsilaikė ir dar tris ketvirtadalius distancijos.  Apiplaukiant paskutinį ženklą, „Alfeta“, „Arabela“ ir „Raganosis“ buvo beveik šalia. Ir tik paskutinę atkarpos dalį „Raganosio“ įgulą išsiveržė į priekį, o „Alfeta“ finišavo antra, „Arabelą“ aplenkusi tik viena sekunde. 

Paskutiniajame plaukime „Raganosiui“ reikėjo nepralaimėti „Arabelai“ daugiau kaip dviem vietomis. Vėl užvirė individuali startinė kova tarp „Arabelos“ ir „Raganosio“ įgulų, kur geriau startavo „Arabelos“ įgula. Pirmąjį priešvėjinį ženklą pirmoji apiplaukė „Levante“, antrieji „Arabela“ ir „Raganosis“, tačiau antrąjį ženklą pirmoji apiplaukė jau „Arabelos“ įgula, po to „Raganosis“ ir „Levante“.  Įnirtinga kova vyko iki pat finišo. „Arabelos“ įgula nugalėjo, po dviejų sekundžių finišą kirto „Raganosis“, o tretieji – „Alfeta“.

Taigi RS 280 taurės nugalėtoja tapo „Raganosio“ įgula, vadovaujama kapitono Saulio Pajarsko. „Raganosio“ įgula per aštuonis plaukimus keturis kartus finišavusi pirma, du kartus antra, bei penkta ir šešta.

Nugalėtojai per aštuonis plaukimus surinko 13 baudos taškų, „Arabela“ nusileido tik tašku – 14 baudos taškų, tretieji – „Levante“ įgula - 23 baudos taškai.

Po penktojo etapo RS280 čempionate pirmauja „Raganosio“ įgula – 31 baudos taškas, antrieji – „Arabelos“ įgula – 36 baudos taškai, trečioji – „Levante“ – 48 baudos taškai.

Šeštasis RS280 jachtų klasės buriavimo čempionato etapas  įvyks rugsėjo 5 d. Kauno mariose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką