2011 07 02

Prestižinių „Tour de France“ dviračių lenktynių starte lietuviai liko toli nuo lyderių

Šeštadienį Prancūzijoje prasidėjusiose antrosiose iš trijų prestižiškiausių sezone „Tour de France“ dviratininkų lenktynių dalyvauja ir du lietuviai – lenktynių debiutantas „Team Germin-Cervelo“ komandai atstovaujantis 23 metų Ramūnas Navardauskas ir antrą kartą šiose lenktynėse jėgas bandantis „Pro Team Astana“ ekipos narys 29 metų Tomas Vaitkus.
„Tour de France“ lenktynių startas.
„Tour de France“ lenktynių startas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nusižengdami tradicijoms organizatoriai lenktynes pradėjo ne atskoro starto lenktynėmis, o 191,5 km etapu, kurio nugalėtoju tapo belgas Philippe'as Gilbertas, distanciją įveikęs per 4 valandas 41 minutę ir 31 sekundę.

Belgas finiše 3 sekundėmis aplenkė australą Cadelą Evansą ir 6 sekundėmis – trečiojoje pozicijoje likusį norvegą Thorą Hushovdą.

Nepasisekė R. Navardauskui, kuris likus iki finišo kiek daugiau nei 9 kilometrams pateko į didelę griūtį ir nuo lyderių atsilikęs 3 minutėmis finišavo 156-as.

Beveik 7 minutes lyderiui pralaimėjęs T. Vaitkus finišo liniją kirto 188-as:

1. Philippe'as Gilbertas (Belgija)   4 val. 41 min. 31 sek.
2. Cadelis Evansas (Australija)            atsiliko 3 sek.
198. Vincentas Jerome'as (Prancūzija)             12:02

Bendroje įskaitoje po pirmojo etapo R. Navardauskui skirta 72-oji vieta. Lietuvis nuo pirmojo lenktynių lyderio belgo Philippe'o Gilberto atsilieka 6 sekundėmis. T. Vaitkus – 188-as: