TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pretendentai į LTOK prezidento postą: Daina Gudzinevičiūtė atvertė savo kortas, Virgilijus Alekna – ties apsisprendimo slenksčiu

Daina Gudzinevičiūtė
A.Pliadžio nuotr. / Daina Gudzinevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento postą kandidatuojanti šaulė Daina Gudzinevičiūtė trečiadienį pristatė savo komanda, su kuria rengiasi kovoti dėl LTOK vadovo kėdės.

Per penktadienį vyksiančią LTOK Generalinės asamblėjos sesiją  ji savo viceprezidentais siūlys trys sporto žmones: filosofą ir olimpinį prizininką Arvydą Juozaitį, verslininką ir Lietuvos dviračių federacijos prezidentą Romualdą Bakutį bei Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinį sekretorių Valentiną Paketūrą.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK)  prezidento posto penktadienį sieksianti olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė atvertė savo rinkimines kortas – šaulė įvardijo savo komandos žmonių, su kuria kandidatuos į LTOK vadovo postą, pavardes.

Per penktadienį vyksiančią LTOK Generalinės asamblėjos sesiją  ji savo viceprezidentais siūlys tris sporto žmones: filosofą ir olimpinį prizininką Arvydą Juozaitį, verslininką ir Lietuvos dviračių federacijos prezidentą Romualdą Bakutį bei Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinį sekretorių Valentiną Paketūrą.

LTOK iždininko pareigas kandidatė pasiūlė stalo teniso sąjungos prezidentui Rimgaudui Balaišai.

Dėl LTOK generalinio sekretoriaus pavardės D. Gudzinevičiūtė žadėjo apsispręsti ketvirtadienį per susitikimą su šalies sporto federacijų atstovais.

Neoficialiomis portalo 15 min.lt duomenimis, dar prieš mėnesį į šią kėdę pretendavo buvęs Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Algirdas Raslanas, tačiau daugelis sporto federacijų buvo prieš šią kandidatūrą.

Jos varžovu LTOK prezidento rinkimuose bus dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. Pastarasis viešai kol kas atskleidė tik vieną savo komandos nario pavardę – viceprezidentu sutiko būti Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

Kaip aiškino pats V. Alekna, jis siūlė viceprezidento postą D. Gudzinevičiūtei, tačiau ši nesutiko.

„Rinkimai prie pat, todėl savo komandą jau esu beveik suformavęs. Reikia tik galutinių patvirtinimų“, – 15min.lt aiškino V. Alekna.

Per trečiadienį vykusį savo rinkiminės programos pristatymą 46-erių D. Gudzinevičiūtė iškart atmetė V. Aleknos ir jos komandos išsakytas prielaidas, jog ji yra kieno nors statytinė. Buvo kalbama, kad LTOK vadovas Artūras Poviliūnas ir jo aplinkos žmonės bando „prastumti“ šaulę į olimpinio komiteto prezidento postą.

„Tapti LTOK prezidente sugalvojau po Londono olimpiados. Į rinkimus einu pati – nesu kieno nors statytinė. Pasižiūrėkite kas tas kalbas inicijuoja – kita pusė, už kurios nugarų yra kelių federacijų vadovai. Galima nelinksmai pajuokauti – Virgui LTOK vadovas A. Poviliūnas siūlė viceprezidento postą, o man nebuvo jokio tokio pasiūlymo – “, – teigė D. Gudzinevičiūtė.

Didžiausi V. Aleknos kandidatavimo į LTOK postą rėmėjai yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis ir Lietuvos krepšinio federacija.

„Ilgai svarsčiau, ar sutikti būti viceprezidentu. Jau ketveri metai, kai esu prie sporto reikalų: esu dviračių sporto federacijos vadovas. Pradžioje nelindau niekur, bandžiau tik iš šono į viską pasižiūrėti. Bet dabar galiu pasakyti: mane labai nuliūdino faktas, kad porą metų LTOK Vykdomajame komitete sėdėję lengvaatlečių ir krepšinio federacijos vadovai šūkauja ir reiškia pretenzijas prieš rinkimus, o ne ankščiau.

Jie juk aiškino, kad neigiamą informaciją apie LTOK veiklą jau turėjo kur kas ankščiau. Jei šiems vyrams rūpėtų sportininkai ir LTOK skaidrumas, jie prieš metus parašytų laišką, pasišnekėtų su visomis institucijomis. O dabar visas purvas pilamas prieš pat rinkimus, siekiant prastumti savo kandidatą“, – aiškino verslininkas R.Bakutis.

Manoma, kad penktadienį vyksiančioje LTOK Generalinės asamblėjos sesijoje užvirs nuožmi kova dėl prezidento posto: aiškinama, jog D. Gudzinevičiūtė turi  apie 70 delegatų palaikymą, o V. Alekna – apie trisdešimties sporto federacijų atstovų palaikymą.

- Dar nesate paskelbusi apie karjeros pabaigą. Kaip derinsite LTOK vadovo pareigas su sportu?, – buvo paklausta D. Gudzinevičiūtė.

-Nemanau, kad tai bus suderinama. Galbūt atostogų metu ar savaitgalį ir sudalyvaučiau varžybose. Su rimtu sportu toks darbas nebus derinamas. Olimpiniam komitetui atiduosiu visą laiką.

- Jei nelaimėsite  rinkimų – tęsite karjerą?

- Apie tai negalvojau. Kol kas nežinau...

- Ar žadate keisti LTOK aparatą?

- Kalbėjome apie atsinaujinimą, bet ne apie profesionalų atsisakymą.

- Buvo kalbėta apie konkurentų poziciją jūsų atžvilgiu. Bet ir jūs pažėrėte priekaištų, jog  V. Alekna su komanda nėra šventuoliai: nepasitikite V.Alekna ir jo viceprezidentu A. Saboniu?

- Neabejoju Virgio tvarkingumu, bet abejoju kai kurių jų komandos padorumu. Juodinimo, kiršinimo metodai man nėra priimtini.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką