Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 19d. 14:54 , atnaujinta: 2013 gruodžio 19d. 15:12

Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Sočio žiemos olimpines žaidynes nevyks

Deividas Stagniūnas, Isabella Tobias ir Dalia Grybauskaitė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Deividas Stagniūnas, Isabella Tobias ir Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nevažiuos į Sočio žiemos olimpines žaidynes. Taip ji ketvirtadienį Briuselyje, kur atvyko dalyvauti Europos Vadovų Tarybos susitikime, pareiškė Lietuvos žurnalistams.

Atsakas į Rusijos elgesį ir sankcijas

„Besiklostant situacijai, matant žmogaus teisių pažeidimus, požiūrį ir elgseną Rytų partnerių ir Lietuvos atžvilgiu, ekonomines sankcijas Lietuvai, nematau politinės galimybės vykti į Sočio žaidynes“, – teigė ji.

Anksčiau Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas pareiškė boikotuosiantis žiemos olimpines žaidynes Sočyje.

Šitaip J.Gauckas apsisprendė protestuodamas prieš žmogaus teisių pažeidimus ir tyčiojimąsi iš opozicijos politikų.

BNS primena, kad į Rusiją neseniai paskelbė nevyksiantys ir Jungtinių Valstijų, Prancūzijos prezidentai, tačiau jie tiesmukai neįvardijo, kad boikotuoja žaidynes dėl politinių priežasčių.

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis pranešė vyksiantis į olimpiadą, sakydamas, kad boikotai atspindi Šaltojo karo dvasią.

Delegacija bus nedidelė

Lietuva į Sočio olimpines žaidynes siųs nedidelę sportininkų delegaciją. Garsiausi sportininkai – šokėjų ant ledo pora Deividas Stagniūnas ir amerikietė Isabella Tobias, kuriai prezidentė D.Grybauskaitė išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę. I.Tobias Lietuvos pilietybę gavo tik iš antro karto. Be jos pora negalėjo dalyvauti olimpinėse žaidynėse, nors yra iškovojusi šią teisę.

Kelialapį į Sočio žaidynes yra iškovojusi ir čiuožėja trumpuoju taku Agnė Sereikaitė.

Biatlonininkai ir slidininkai turi po du kelialapius – po vieną moteriai ir vyrui. Pagal šios dienos reitingus biatlono trasose galėtų lenktyniauti Diana Rasimovičiūtė ir Tomas Kaukėnas, o slidinėjimo – Ingrida Ardišauskaitė ir Vytautas Strolia.

Vieną kelialapį išsikovojo ir kalnų slidininkai vaikinai. O pretendentai du – Rokas Zaveckas ir Aivaras Tumas.

Vilčių patekti į žaidynes dar turi kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė bei pirma tarp atsarginių esanti dailiojo čiuožimo atstovė Inga Janulevičiūtė.

Oficiali Lietuvos rinktinės sudėtis Sočio olimpiadai bus patvirtinta 2014 metų sausio mėn. LTOK vykdomojo komiteto posėdyje.

Lietuvai Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse galėtų atstovauti aštuoni sportininkai. Tiek pat jų dalyvavo ir Solt Leik Sičio (JAV) žaidynėse 2002 metais. Tai buvo didžiausia mūsų šalies delegacija.

Sočio žiemos olimpinės žaidynės vyks Rusijoje vasario 7-23 dienomis.

Žiemos olimpiadoje dalyvavo tik V.Landsbergis

Kadangi Lietuvos delegacijos žiemos olimpiadose yra negausios, Lietuvos vadovai iš esmės vyksta tik į vasaros olipiadas. Žiemos olimpiadoje yra dalyvavęs tik Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis. Tai įvyko Lilehameryje (Norvegija) tuoj po Nepriklausomybės atkūrimo 1992 metais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką