Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 07 29, 13:01

Prie amerikietiško futbolo Lietuvoje žaidėjas prisideda gyvendamas Vokietijoje

Amerikietiškojo futbolo žaidėjas ir entuziastas Dovydas Dubinka papasakojo apie savo veiklą, sporto šaką ir jos plėtrą Lietuvoje.
Dovydas Dubinka amerikietiško futbolo aprangą pirmą kartą užsivilko prieš trejus metus Turkijoje.
Dovydas Dubinka amerikietiško futbolo aprangą pirmą kartą užsivilko prieš trejus metus Turkijoje. / Asmeninio albumo nuotr.

Dovydas Dubinka – geradarys, kuris turi daug noro ir entuziazmo plėsti amerikietiškąjį futbolą ir padėti kitiems.

Dovydas pamilo šią sporto šaką stebėdamas stipriausios pasaulyje NFL (National football league) lygos rungtynes: „Tai – neeilinis sportas, kuriame sumaišytos kelios sporto šakos – bėgimas, kamuolio metimas ir spyrimas, reikia fizinės jėgos. Tai daro šią sporto šaką patrauklesne. Amerikietiškąjį futbolą gali žaisti tiek aukšto, tiek žemo ūgio žmonės, taip pat svoris irgi nėra problema.“

Vaikinas pirmą kartą užsivilko amerikietiškojo futbolo aprangą 2015 metais, išvykęs studijuoti į Turkiją ir pradėjęs žaisti Izmiro universiteto komandoje „Ege Dolphins“. Vėliau grįžo į Lietuvą, bet čia nebuvo komandų, prie kurių galėtų prisijungti, tad nusprendė paieškoti galimybių žaisti užsienyje – šiuo metu jis atstovauja Hildesheimo „Invader“ klubui aukščiausioje Vokietijos lygoje.

Tuo metu Lietuvoje įsikūrė dvi amerikietiškojo futbolo komandos, kurios išsilaiko tik dėl žmonių begalinio noro sportuoti. Kaune atsirado „Dukes“ komanda, kurioje sportuoja apie 30 žmonių, o Vilniuje įkurta „Iron Wolves“, kurioje treniruojasi iki 40 žmonių.

Pasak Dovydo, pastaruosius dvejus metus komandų lygis sparčiai auga, ypač Vilniaus ekipos, nes ji turi amerikietiškojo futbolo trenerius, kuo negali pasigirti Kauno ekipa.

Andriaus Tamkevičiaus nuotr./Kauno „Dukes“
Andriaus Tamkevičiaus nuotr./Kauno „Dukes“

Nors lietuviai ir Europa vis labiau susidomi šia sporto šaka, Dovydas visgi pastebi didelius skirtumus tarp Europos ir JAV: „Amerikoje nuo koledžo ir mokyklų ruošiami žaidėjai, o treneriai gauna atlyginimus, kad atliktų savo darbą kuo geriau. Koledže labai rimtai žiūrima į šiuos reikalus, nes dauguma žaidžia gavę milžiniškas stipendijas. Žaidėjai labai stengiasi, nes turi šansą pakliūti į NFL. Europoje – atvirkščiai, nes skiriama mažai pinigų ir dažniausiai atlyginimus gauna tik žaidėjai, atvykę iš užsienio, bet kiekvienais metais lygis auga, komandos pradeda iš įvairių įmonių gauti finansinę paramą. Taip pat kiekvienais metais keli europiečiai gauna šansą patekti į NFL, o tai yra neįtikėtina, nes skirtingai nuo NBA, NFL neturi šaukimų.“

Mūsų šalyje pačių geriausių sąlygų komandos negali gauti, nes Lietuvoje nėra amerikietiškojo futbolo federacijos ir viską finansuoti tenka iš savo lėšų, o apie problemas Dovydas pasakojo: „Lietuviai vasaromis treniruojasi lauke, kur jiems leidžiama išsinuomoti aikštę, o žiemą nuomojasi sales. Viską tenka susipirkti patiems, nes kol kas nėra jokių oficialių remėjų, nors Kaunas ir sudarė sutartį su LSU, iš kurio tikimasi gauti patalpas. Didžiausia problema pritraukti naujų narių ir rėmėjų, kurie padėtų apmokėti keliones autobusu ar išnuomotų aikštes treniruotėms.“

Andriaus Tamkevičiaus nuotr./Kauno „Dukes“
Andriaus Tamkevičiaus nuotr./Kauno „Dukes“

Norėdamas bent kiek palengvinti situaciją, kėdainietis remia Kauno, kuriame studijavo, „Dukes“ komandą, ir su buvusio klubo „Braunschweig“ pagalba teikė jiems aprangos paramą – kauniečiai gavo šalmų, pirštinių, apsaugų ir daug kitų reikalingų priemonių, o prieš pirmąsias rungtynes tarp Kauno „Dukes“ ir Vilniaus „Iron Wolves“ Dovydas kauniečių komandai padovanojo naujas aprangas. Taip pat gavo 500 eurų paramą iš Vokietijos žaidėjų organizacijos, rengiančios amerikietiškojo futbolo stovyklas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Amerikietiško futbolo rungtynės, Vilnius Iron wolves – Kaliningrado Amber hawks
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Amerikietiško futbolo rungtynės, Vilnius Iron wolves – Kaliningrado Amber hawks

2017 metų pabaigoje nepabūgo ilgos kelionės mašina ir su komandos draugu Mika Hentscheliu vyko iš Vokietijos į Lietuvą, kad susitiktų su visais žaidėjas ir pasidalintų savo patirtimi.

Jau šį rudenį du Lietuvos klubai dalyvaus Baltijos lygoje, kurioje kartu su lietuviais varžysis Estijos nacionalinė rinktinė ir Rygos „Lions“ klubas. Turnyras truks iki spalio galo ir kiekviena komanda sužais po ketverias rungtynes. Vilniečiai yra turėję panašaus lygio varžybų, nes praeitais metais dalyvavo Minsko taurės turnyre.

Ši sporto šaka Lietuvoje tikrai populiarėja, nes šiais metais, Vilniaus „Iron Wolves“ vyriausiojo trenerio Kirilo Ovsjanikovo iniaciatyva, pirmąkart bus surinkta Lietuvos nacionalinė komanda, o lapkritį sužais pirmąsias draugiškas rungtynes prieš Ukrainos arba Baltarusijos rinktines. Tikslus varžovas dar nepasirinktas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Amerikietiško futbolo rungtynės, Vilnius Iron wolves – Kaliningrado Amber hawks
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Amerikietiško futbolo rungtynės, Vilnius Iron wolves – Kaliningrado Amber hawks

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką