15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 21:08

PSO: Kinijos planai apsaugoti nuo COVID-19 Pekino žiemos olimpiadą atrodo patikimi

Pekino planai užtikrinti, kad kitą mėnesį vyksiančios žiemos olimpinės žaidynės galėtų būtų saugiai surengtos tebesiaučiant koronaviruso pandemijai, atrodo patikimi, ketvirtadienį nurodė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Pekino olimpinės žaidynės
Pekino olimpinės žaidynės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

PSO nepaprastųjų situacijų direktorius Michaelas Ryanas nurodė, kad Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra bendradarbiavo su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (TOK), kad patiektų techninių rekomendacijų, kaip būtų galima saugiai surengti žaidynes.

„Kinijos tarnybos taiko labai griežtas priemones; jos paskelbė virtinę skirtingų planų. Toliau vertiname šiuos planus kartu su TOK“, – per spaudos konferenciją sakė PSO pareigūnas.

„Remdamasis mūsų turima informacija, esu tikras, kad dėl žaidynių taikomos priemonės yra labai griežtos ir labai patikimos. Šiuo metu nematome jokios padidėjusios ligų platinimo rizikos šiuo kontekstu“, – pridūrė M.Ryanas.

Visgi jis atkreipė dėmesį, kad Kinijoje pastarosiomis savaitėmis susidarė keli dideli COVID-19 židiniai, bet Pekinas laikysis „labai stiprios nuostatos“ gesindamas šiuos protrūkius.

„Mes toliau stebėsime situaciją, – sakė M.Ryanas. – Tačiau, be abejo, šiuo metu, atsižvelgdami į organizatorių planus dėl atletų, neįžvelgiame, kad būtų kokia nors ypatinga rizika priimti žaidynes arba jas rengti.“

„Aišku, toliau nuolat vertinsime visas taikomas priemones“, – pridūrė jis.

Olimpinio judėjimo vadovai trečiadienį ragino visus Pekino žiemos olimpiados dalyvius būti „ypač budrius“, nes daugelyje šalių pastaruoju metu sergamumas COVID-19 išaugo iki beprecedenčio lygio.

Per uždarą susitikimą su nacionalinių olimpinių komitetų atstovais Pekino žaidynių organizatoriai, tarptautinės federacijos ir TOK atmetė galimybę dėl pandemijos atidėti vasario 4–20 dienomis vyksiančią olimpiadą.

Pekinas antradienį pranešė visiškai izoliavęs žiemos olimpinių žaidynių „burbulą“. Olimpiados objektai, transportas ir darbuotojai buvo parengti griežčiausiems apribojimams, kuriuos teks taikyti pandemijos metu.

Kinija, kur naujasis koronavirusas buvo pirmiausiai aptiktas 2019 metų pabaigoje, laikėsi „nulinės tolerancijos“ strategijos. Ne mažiau griežtos priemonės buvo taikomos siekiant aproboti pandemijos potencialų poveikį Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms ir vėliau vyksiančioms paralimpinėms žaidynėms.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusasbuvo paklaustas, ar dalyvaus Pekino olimpiadoje, bet agentūros atstovė sakė, kad PSO neaptarinėja savo darbuotojų kelionių planų.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas dalyvavo 2020 metų Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse, kurios buvo dėl koronaviruso krizės buvo atidėtos iki praeitų metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką