2013 06 15

Puikiai finišavusią Laurą Asadauskaitę nuo pirmos vietos skyrė vos sekundė

Londono olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės čempionė Laura Asadauskaitė „Kremliaus taurės“ varžybose Maskvoje (Rusija) šeštadienį liko per žingsnį nuo aukso ir užėmė antrąją vietą (5264 tšk.).
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Varžybų nugalėtoja tapo Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja 29-erių metų brazilė Janė Markes (Yane Marques, 5268 tšk.). Trečiąją vietą užėmė 24-erių metų rusė Liudmila Kukuškina (5196 tšk.).

Rusijai atstovaujanti 25-erių metų lietuvė Donata Rimšaitė (4888 tšk.) liko 14-a.

Kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje L.Asadauskaitė dar kartą įrodė, kad šioje rungtyje neturi sau lygių varžovių.

Lietuvei iki aukso pritrūko visai nedaug. L.Asadauskaitė iš 8-os vietos pakilo net į 2-ą ir tik per plauką nepavijo Y.Marques, kuri prieš paskutinę rungtį lietuvę lenkė net 1 min. 17 sek. Galiausiai L.Asadauskaitę nuo Y.Marques skyrė vos sekundė.

Dar po paskutinės šaudymo serijos lietuvė nuo brazilės atsiliko 18 sek. ir jei bėgimo distancija būtų bent šiek tiek ilgesnė, L.Asadauskaitė neabejotinai būtų šventusi pergalę.

Pernai šiose varžybose L. Asadauskaitė užėmė ketvirtąją, o užpernai – penktąją vietas. „Kremliaus taurės“ varžybų prizų fondą sudaro 100 tūkst. JAV dolerių.

Vyrų važybose sekmadienį dalyvaus Justinas Kinderis.