2022 05 06

Puikus pasiekimas: dviratininkas E.Šiškevičius Prancūzijoje tapo varžybų lyderiu

Vienas geriausių Lietuvos dviratininkų Evaldas Šiškevičius penktadienį tapo Prancūzijoje vykstančių 66-ųjų daugiadienių lenktynių „4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France“ (UCI Pro kategorija) lyderiu. Už tai jam atiteko 5 pasaulio reitingo taškai.
Evaldas Šiškevičius
Evaldas Šiškevičius / Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr.

33 metų Lietuvos dviratininkas, atstovaujantis Prancūzijos komandai „Go Sport - Roubaix Lille Metropole“), rožinius lyderio marškinėlius užsivilko po IV etapo (174,8 km). Jame Evaldas finišavo su pagrindine grupe. Etapą po finišo sprinto laimėjo belgas Lione Taminiaux („Alpecin - Fenix“) – 4 val. 1 min. 54 sek. (vid. greitis – 43,357 km/h). E.Šiškevičius finišavo 38-as. Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-105 vietas užėmusiems dviratininkams.

Nuvažiavus apie 25 km E. Šiškevičius su buvusiu komandos draugu prancūzu Alexandre Delettre („Cofidis“) atritrūko nuo grupės. Evaldas pirmajame tarpiniame finiše (60,7 km) buvo 2-as, o antrajame (69,6 km) – 1-as. Už tai jam atiteko 5 premijinės sekundės, kurios padėjo tapti varžybų lyderiu. Grupė bėglius pavijo iki finišo likus 92 km. Beje, antrajame tarpiniame kalnų finiše (66,6 km) Evaldas buvo antras. Bendrojoje kalnų įskaitoje jis yra 5-as.

2-5 vietas bendrojoje įskaitoje užimantys dviratininkai nuo Evaldo atsilieka 1 sek. E.Šiškevičius bendrojoje įskaitoje po III etapų buvo 5-as.

6 etapų lenktynės, kurias pradėjo 123 dviratininkai, baigsis sekmadienį.

2015 m. šias lenktynes laimėjo Ignatas Konovalovas, o 1998 ir 2000 m.
antras buvo Artūras Kasputis.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius