2010 01 25

Amerikietiškojo biliardo sezono starte triumfavo šešiolikmetis

2010 m. sausio 23–24 dienomis biliardo klube „Entry“ (Kaunas) vyko pirmasis šių metų vyrų ir moterų reitinginis amerikietiškojo bilairdo turnyras „Iwan Simonis – Entry taurė 2010“. Į varžybas susirinko 90 vyrų ir 16 moterų.
Pulo turnyro nugalėtojai.
Pulo turnyro nugalėtojai. / Organizatorių nuotr.

Žaidžiama buvo „devyniukė“ (9–ball). Pirmą turnyro dieną buvo kovojama, kol liko 16 stipriausių žaidėjų vyrų ir 4 moterų grupėse. Sekmadienį (24d.) vyko turnyro finalinės kovos.

Sezono pradžia iš karto tapo sensacinga. Tarp vyrų nugalėtoju tapo šešiolikmetis vilnietis Domas Mineikis, kuris vos prieš 14 dienų laimėjo Lietuvos jaunimo čempionatą. Nė vieno pralaimėjimo turnyre nepatyręs Domas ir anksčiau buvo tapęs reitingo turnyrų prizininku, tačiau šį kartą jam pirmą kartą pavyko peržengti pusfinalio barjerą ir patekti į finalą.

Turnyre puikiai pasirodė jaunieji sportininkai. Ketvirtfinalyje kitas šešiolikmetis klaipėdietis Afanasjevas Konstantinas pateikė staigmeną nugalėdamas Lietuvos reitingo lyderį Leoną Mončiunską (9:6). Domas ketvirtfinalyje įveikė 18 metų kaunietį Mantą Berulį (9:7). Varžybų pusfinalyje susitiko abu jaunuoliai. Domas nepaliko šansų Konstantinui (9:2) ir pirmą kartą pateko į tokio masto varžybų finalą. Kitame pusfinalyje šiaulietis Marius Šiaudkulis 9:5 įveikė kaunietį Žilviną Cemnolonskį.

Finale Domas sugebėjo laimėti (9:6) prieš antrą vietą Lietuvos reitinge užimantį Marių ir tapti turnyro nugalėtoju. Trečiosios vietos prizininkais tapo Ž.Cemnolonskis ir K.Afanasjevas.

Tarp moterų pusfinalyje susikovė visos keturios reitingo lyderės. Simona Milišauskaitė pralaimėjo Albertai Šimkevičiūtei (7:4), o Agnė Jarušauskaitė įveikė Eglę Daunoraitę (7:5). Finale Lietuvos moterų lyderės kovėsi iki pat paskutinės partijos. Sunkioje kovoje pergalę išplėšė Alberta, rezultatas – 7:6.

Po šių varžybų įvyko pakitimų vyrų reitinge. Į pirmą vietą iš antros pakilo Marius Šiaudkulis – 1 400 tšk. Į antrąją nukrito Leonas Mončiunskas – 1 280 tšk. Trečias išliko Žilvinas Cemnolonskis – 1 050 tšk. Į ketvirtą vietą pakilo „Iwan Simonis – Entry taurė 2010” nugalėtojas Domas Mineikis – 890 tšk., aplenkdamas Mantą Berulį, kuris liko penktoje pozicijoje su 815 tšk.

Moterų penketukas išliko stabilus, tik trečia ir ketvirta pozicijos apsikeitė vietomis. 1. Alberta Šimkevičiūtė – 560 tšk. 2. Simona Milišauskaitė – 400 tšk. 3. Eglė Daunoraitė – 360 tšk. 4. Agnė Jarušauskaitė – 340 tšk. 5. Jovita Juotpalytė – 290 tšk.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas