Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 17d. 15:20

R.Rumšo sūnaus mirties byloje taškai nesudėti: paskirtos įspūdingo dydžio diskvalifikacijos

Linas Rumšas mirė būdamas 21 metų (nenaudoti)
Tomo Gaubio nuotr. / Linas Rumšas mirė būdamas 21 metų

Anapilin mįslingomis aplinkybėmis iškeliavusio garsaus Lietuvos dviratininko Raimondo Rumšo sūnaus Lino byloje taškai nesudėti. 21-erių dviratininkas mirė prieš trejus metus, o Italijoje pareigūnai vis dar tiria įvykio aplinkybes bei bando išnarplioti dopingo voratinklį.

Cyclingpro.net skelbia kad „Altopack-Eppela“ dviratininkų komandos vadovai jau sulaukė pirmųjų bausmių.

Vadovas Narciso Franceschi ir jo sūnus Luca gavo net 30 metų diskvalifikacijas.

N.Franceschi priklauso ne tik dviračių inventoriaus parduotuvė, bet ir namas, kuriame būdavo platinami draudžiami preparatai.

Priminsime, kad tragedija Rumšų šeimoje įvyko prieš trejus metus, įstabaus grožio Italijos miestelyje Lukoje.

Vidurinysis iš trijų sūnų rytą savo namuose prarado sąmonę. Greitoji pagalba atskubėjo ir išsivežė jaunąjį dviratininką į ligoninę, tačiau ten po poros valandų buvo konstatuota jaunuolio mirtis.

L.Rumšo mirtis sukrėtė dviračių sporto bendruomenę ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje.

Po kelių dienų paaiškėjo, kad policininkai „Altopack Epela“ jaunųjų dviratininkų persirengimo kambariuose surado įdomių radinių.

Per tyrimą pareigūnai atliko kratas dviratininko tėvo Raimondo Rumšo, taip pat komandos atstovų L.Franceshi, Narciso Franceschi, Maria Luisa Luciani bei buvusio sporto direktoriaus E.Frediani namuose.

Tarp įvairių medikamentų aptikta išskirtinių ir jaunam žmogui pavojingų vaistų: amfetamino, insulino, kepenų veiklą stimuliuojančių preparatų, vėžiu sergantiems pacientams skirtų vaistų nuo mažakraujystės, taip pat ir švirkštų.

„Dešimtys pakuočių tokių vaistų, kurie netinka dvidešimtmečiams atletams“, – tuomet skelbė lanazione.it

Policininkų aptiktas grobis aiškiai signalizavo, kad dopingas buvo teikiamas jaunai komandai, kuriai atstovavo ir L.Rumšas.

Dabar beveik neabejojama, kad komandos prezidentas skatino sportininkus vartoti įvairių rūšių dopingą. Tarp preparatų minimi ištvermę didinantis eritropoetinas, opiatai bei įvairūs augimo hormonai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką