15min be reklamos
2015 09 29, 11:42 Atnaujinta 2015 09 29, 13:03

Ramūnas Vyšniauskas antrą kartą diskvalifikuotas už dopingo vartojimą

Sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas antrą kartą per karjerą buvo pagautas vartojantis draudžiamus preparatus, tačiau tai paaiškėjo tik po to, kai jis jau baigė karjerą. Lietuvos antidopingo agentūra praneša, kad prieš 6 dienas 39-ąjį gimtadienį atšventęs R.Vyšniauskas už dopingo vartojimą diskvalifikuojamas dvejiems metams.
Ramūnas Vyšniauskas
Ramūnas Vyšniauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Sportininko organizme buvo rasta dehydrochloromethyl–testosterono. Ši medžiaga yra Tarptautiniame standarte – draudžiamų medžiagų sąraše ir priskiriama grupei S1.Anabolinės medžiagos.

Dopingas buvo aptiktas sportininko 2014 metų balandžio 6 dienos mėginyje, kurį Lietuvos antidopingo agentūra paėmė ne varžybų metu.

Po dopingo kontrolierių vizito praėjus vos kelioms dienoms, R.Vyšniauskas paskelbė baigiantis karjerą dėl būsimo priešlaikinio žmonos gimdymo. Sportininkas tuomet taip pat skundėsi traumomis ir tikino, kad baigti karjerą jau atėjo laikas.

Įdomu, kad Ramūno tėvas Bronius Vyšniauskas dar prieš porą metų pasakojo, kad sūnus turi tikslą dalyvauti 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Sankcija skirta vadovaujantis Pasauliniu antidopingo kodeksu 2009 ir Lietuvos antidopingo taisyklėmis, galiojusiomis pažeidimo padarymo metu. Diskvalifikacijos laikotarpis pradėtas skaičiuoti nuo dopingo mėginio paėmimo dienos.

Pirmą kartą R.Vyšniauskas dėl dopingo vartojimo buvo pagautas dar 1997 metais vykusiame pasaulio čempionate. Tada jis irgi buvo diskvalifikuotas dvejiems metams.

Geriausi sunkiaatlečio sportiniai pasiekimai – bronzos medalis 2005 m. Europos čempionate ir sidabras 2008 m. Europos čempionate.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką