Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 4d. 14:43

Reikia naujo paso: sako, kad myli Rusiją, bet atstovaus Kiprui ir Kroatijai

Konstantinas Charkovas ir Jelena Kuličenko
„Scanpix“ nuotr. / Konstantinas Charkovas ir Jelena Kuličenko
Du Rusijos sportininkai tuo pačiu metu apsisprendė siekti naujos pilietybės ir aukščiausio lygio varžybose atstovauti kitoms valstybėms.

Talentinga lengvaatletė atstovaus Kiprui

Priežastys skirtingos, sporto šakos skirtingos, bet kovo mėnesį apie posūkius karjeroje ir pasiryžimą atstovauti kitoms valstybėms prabilo du talentingi Rusijos sportininkai.

18-metė šuolininkė į aukštį Jelena Kuličenko pateikė dokumentus naujai pilietybei sporte. Ji atstovaus Kiprui.

Europos olimpinio jaunimo festivalio prizininkė turės palaukti dvejus metus, kad galėtų varžytis už naują tėvynę. Bet, nepaisant pertraukos karjeroje, mergina jaučia, kad padėtis Rusijoje verčia imtis radikalių žingsnių.

„Iš tiesų labai daug rusų lengvaatlečių, kurie turėtų tokią galimybę, priimtų analogišką sprendimą, – „Sport-express“ tvirtino J.Kuličenko. – Rusijoje niekas nesikeičia į gerąją pusę. Nustojo suteikti net neutralaus atletų statusus.“

Dėl valstybinės dopingo programos, Rusijos antidopingo agentūros manipuliacijų ir Rusijos lengvosios atletikos federacijos vadovų neveiksnumo šios šalies atletai kenčia ypač stipriai pastaraisiais metais.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija dar labiau sugriežtino sąlygas ir vasarą olimpinėse žaidynėse leis startuoti iki dešimties rusų sportininkų, kurie turės neutralų statusą.

„Taip susiklostė, kad sportininkas, esantis sportinės formos pike, gali ruoštis tik šalies čempionatui. Tai ne ta motyvacija. Na, jau turi penkis tų varžybų medalius. O kas toliau? Į stambias varžybas važiuos tik 10 sportininkų. O pas mus šimtai, kurie galėtų“, – kalbėjo šuolininkė į aukštį.

J.Kuličenko palaikė Mariją Lasickienę – Rusijos lengvosios atletikos žvaigždę, kuri aršiai kritikuoja savo šalies sporto federacijos valdininkus dėl neveiksnumo, privedusio iki kritinės situacijos.

„Iš pradžių buvome kalti mes patys, o paskui jau Tarptautinė federacija įsikabino į Rusijos lengvosios atletikos federaciją“, – komentavo jaunoji atletė.

J.Kuličenko teigė, kad jai pakeisti pilietybę pasiūlė jos vadybininkas, pasirūpinęs derybomis su Kipro atstovais ir dokumentų procesu.

Kol kas ji gyvena Maskvoje, ketina studijuoti JAV, o varžybose atstovauti Kiprui.

„Prieš akis ilgas ir įdomus kelias. Ir kas žino, gal po šios pandemijos prasidės kita. Aš labai to bijau. Bet bendrai esu pilna optimizmo“, – sakė J.Kuličenko.

Vandensvydžio rinktinės lyderis keliasi į Kroatiją

24 metų Konstantinas Charkovas palieka Rusijos vandensvydžio rinktinę.

Rusijos vandensvydininkams nuo 2004 metų nepavyksta patekti į olimpines žaidynes, nors vasarį trūko nedaug – atrankos turnyre Roterdame rusai po baudinių serijos lemiamame mače nusileido Kroatijai, kuri iškovojo olimpinį bilietą.

Netrukus paaiškėjo, kad rezultatyviausias atrankos turnyro žaidėjas, į kroatų vartus tris įvarčius įmetęs K.Charkovas pildo dokumentus, kad gautų būtent Kroatijos pilietybę.

Pagal taisykles, turės praeiti vieneri metai nuo paskutinio mačo Rusijos rinktinėje, kad jis gautų teisę atstovauti naujajai tėvynei.

Bet 2022 metų pasaulio vandensvydžio čempionate Japonijoje jau gali susiklostyti padėtis, kad K.Charkovas atakuos Rusijos komandos vartus.

„Svarsčiau apie šį perėjimą jau seniai ir ilgai, – „Sport-express“ pripažino vandensvydininkas. – Pralaimėjimas Roterdame tiesiog tapo atspirties tašku. Mes vėl nepatekome į olimpines žaidynes. Ketvirtą kartą paeiliui. Taip priėmiau sprendimą pakeisti sportinę pilietybę – norisi pakovoti dėl medalių visose varžybose, tarp jų ir olimpinėse žaidynėse. Kroatija – viena iš elitinių rinktinių, nuolat būna tarp keturių stipriausių komandų įvairiuose turnyruose.“

„Scanpix“ nuotr./Konstantinas Charkovas
„Scanpix“ nuotr./Konstantinas Charkovas

O jei Rusija būtų įveikusi Kroatiją atrankoje?

„Apie tai nėra prasmės galvoti. Nežinau. Juk neįveikėme“, – atsakė K.Charkovas.

Zagrebo „Mladost“ klubui trečius metus atstovavęs rusas taip aiškino patriotizmo klausimą: „Patriotizmas yra svarbu ir aišku. Aš gimiau Rusijoje ir pakankamai ilgai ten pragyvenau. Bet reikia įvertinti ir sportinius interesus. Turiu sportinę svajonę.

Negaliu sakyti, kad nemyliu Rusijos. Tiesiog taip susiklostė, kad vystant karjerą man reikia pakeisti pilietybę.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką