2009 06 05

„Roland Garros“ finale – rusės

Prancūzijos teniso čempionato moterų vieneto varžybų finale po penkerių metų vėl žais rusės – pajėgiausia planetos tenisininkė bei turnyro favoritė Dinara Safina ir septintąjį reitingą turinti Svetlana Kuznecova.
D.Safina finale žais antrus metus iš eilės
D.Safina finale žais antrus metus iš eilės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai paaiškėjo po ketvirtadienį pasibaigusio antrojo pusfinalio susitikimo, kuriame 25-erių metų S. Kuznecova per 2 valandas 25 minutes trukusią trijų setų kovą 6:4, 6:7, 6:3 įveikė 30-ąją pagal skirstymą bendraamžę iš Australijos Samantą Stosur.

Tai bus antrasis S. Kuznecovos finalas „Roland Garros“ kortuose – 2006-aisiais ji belgei Justinei Henin.

Pirmajame pusfinalio mače ketvirtadienį 23-ejų metų D.Safina per 1 valandą ir 41 minutę 6:3, 6:3 nugalėjo 20-ąją pagal reitingą dvidešimtmetę slovakę Dominiką Cibulkovą bei antrus metus iš eilės žais šio Didžiojo kirčio serijos turnyro finale.

Tai bus antrasis atvirųjų Prancūzijos pirmenybių istorijoje finalas, kuriame žais dvi Rusijos tenisininkės – prieš penkerius metus Anastasija Myškina finale įveikė Jeleną Dementjevą. Atvirojo Prancūzijos teniso čempionato prizų fondą sudaro 16,1 mln. eurų.

Atvirojo Prancūzijos teniso čempionato mišrių dvejetų varžybas laimėjo favorite laikyta JAV pora - Liezel Huber ir Bobas Bryanas. Ketvirtadienį finale amerikiečiai, kuriems be pagrindinio prizo atiteko 100 tūkst. eurų čekis, 5:7 7:6, 10:7 nugalėjo amerikietę Vanią King poroje su brazilu Marcelo Melo.

Ši pergalė B. Bryanui buvo šiokia tokia paguoda, kadangi ketvirtadienį jis poroje su broliu dvynių Mike'u patyrė pralaimėjimą vyrų dvejetų varžybų pusfinalyje. Finale pralaimėjusi amerikietės ir brazilo pora tenkinosi 50 tūkst. eurų piniginiu prizu.