Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusai nepraranda vilties prisivilioti geriausią Lietuvos raitelį

Benas Gutkauskas
Orgnizatorių nuotr. / Benas Gutkauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Benas Gutkauskas siekia tapti pirmuoju Lietuvos raiteliu, peržengusiu olimpinių žaidynių slenkstį. Nors olimpiniai kelialapiai žirgų konkūre bus išdalinti tik kitų metų birželį, nepaprastai sėkminga atrankos ciklo pradžia 23-ejų sportininko svajonę pavertė ranka pasiekiama.

Tiesa, rezultatai, kuriuos pastarąjį mėnesį demonstravo pajėgiausias Baltijos šalių raitelis, atkreipė ne Lietuvos, o Rusijos sporto vadovų dėmesį – jie dar kartą be jokių skrupulų B.Gutkauskui pasiūlė persikelti į Rusiją ir olimpinių aukštumų siekti po šios šalies vėliava. Kaip žinia, prieš pusmetį tokiu pasiūlymu susigundė penkiakovininkė Donata Rimšaitė.

Jokios paramos iš valstybės negaunančio B.Gutkausko tėvas, treneris, vadybininkas ir pagrindinis rėmėjas, verslininkas Gediminas Gutkauskas teigia, jog pasiūlymą išklausė, tačiau atsakymo nedavė.

Džiugina stabilumas

B.Gutkauskas šių metų sezoną pradėjo tapdamas Lietuvos TOP 20 varžybų nugalėtoju. Po to su pagrindiniu savo žirgu Laskaru tapo šalies žiemos konkūro čempionu, o su žirgu Irko – trečios vietos laimėtoju. Vėliau su Laskaru triumfavo ir Baltijos taurės varžybose.

Šiuo metu šiaulietis dalyvauja ilgame varžybų maratone Rusijoje. B.Gutkauskas varžosi daugelyje konkūrų, tačiau pagrindinį dėmesį skiria „Grand Prix“ rungtims, kuriose skaičiuojami olimpinio reitingo taškai. Visose trijose reitinginėse varžybose, kuriose dalyvavo nuo gegužės pabaigos, B.Gutkauskas pateko į ketvertukus – užėmė ketvirtą, trečią ir antrą vietas.

15min nuotr./Benas Gutkauskas
Benas Gutkauskas

Olimpiniame reitinge Benas šiuo metu dalijasi 1–3 vietas su Rusijos ir Estijos raiteliais. Būtent trys stipriausi Centrinės Europos-Šiaurės lygos raiteliai iškovos kelialapius į 2012 m. Londono olimpines žaidynes. 

„Atrankos pradžia labai sėkminga, bet, galima sakyti, tai ir planavome. Pakliūti į šešetuką „Grand Prix“ varžybose – toks yra mūsų tikslas. Kol kas jį vykdome su kaupu, kol kas judame olimpiniu grafiku“, – Beno rezultatus komentavo G.Gutkauskas. Vis dėlto nuspėti olimpinių kelialapių dalybų baigtį, pasak jo, kol kas sunku.

„Sunku nuspėti, nes niekad negali žinoti, kaip savo užduotis įvykdys konkurentai. Mes savo planą kol kas vykdome 150 procentų, galbūt konkurentai įvykdys 200 proc. Mūsų lyga turi tris olimpines vietas, o į jas pretenduoja 16 valstybių, taigi bus labai sunku. Ciklas pasibaigs kitų metų birželį, tuomet viskas bus aišku, tačiau jo pradžia esame labai patenkinti“, – kalbėjo G.Gutkauskas.

Sportininką ir jo trenerį labiausiai džiugina stabilumas. „Šiame sporte mažai kas gali pasigirti tokiu stabilumu. Net jei laimi varžybas, kitose gali atsidurti rikiuotės gale. Dažniausiai taip ir būna. Benas kol kas stabiliai patenka į ketvertukus, tai nepaprastai geras rodiklis. Nesiekiame žūtbūt laimėti – stabilumas yra mūsų sėkmės garantas.“

Rusai laukia atsakymo

Sėkmingi pasirodymai Rusijoje netruko atkreipti šios šalies žirgų sporto vadovų dėmesį. „Net stovint ant apdovanojimų pakylos plojo per petį ir kartojo, jog esame laukiami. Pradedant federacijos prezidentu, baigiant aptarnaujančiu personalu – visi ragino prisidėti prie Rusijos rinktinės. Išklausėme pasiūlymą, bet sprendimą priimsime tada, kai matysime, jog būtina priimti“, – kalbėjo G.Gutkauskas, nepanoręs leistis į pasiūlymo detales.

„15 min“ sausį rašė, jog B.Gutkauską savo rinktinės gretose taip pat norėtų matyti Ukrainos ir Azerbaidžano sporto funkcionieriai. Ukrainiečiai lietuviui tąsyk siūlė 200 tūkst. eurų (690 tūkst. litų) per metus. Iš Lietuvos valstybės B.Gutkauskas negauna nė cento. 

Išklausėme pasiūlymą, bet sprendimą priimsime tada, kai matysime, jog būtina priimti „Dar žiemą buvome susitikę su LTOK vadovais. Džiaugėmės pokalbio rezultatais, nes žadėjo paremti. Žadėjo, kad jau kovą sulauksime paramos. Bet vis dar tylu, ramu. Nė cento. Vis laukiame, tačiau, kaip sakoma, pažadais sotus nebūsi“, – sakė G.Gutkauskas.

Vis dar neaišku, ar į rusų glėbį puolusi D.Rimšaitė galės startuoti Londono olimpiadoje. Priėmęs kitos šalies pasiūlymą B.Gutkauskas ko gero atsidurtų panašioje situacijoje, nors, priešingai nei penkiakovininkė, jis dar nėra dalyvavęs olimpinėse žaidynėse, atstovaudamas Lietuvai.

„Net jei Londone ir negalėtų startuoti, mūsų sportas – ilgaamžių, – atkreipė dėmesį G.Gutkauskas. –  Netgi 60-ečiai raiteliai startuoja tarptautiniame lygyje. Galbūt olimpinis (komitetas, – red. past) taip ir galvoja: ai, iki Londono vistiek nespės. Bet žirgų sportas ne lengvoji atletika – nebus Londono, bus dar dešimt olimpiadų.“

Pasak G.Gutkausko, raitelių migracija iš Vakarų į Rytus pastaraisiais metais itin suaktyvėjo. „Azerbaidžanas prisipirko ispanų, brazilų, ukrainiečiai – vokiečių, belgų. Rusai darys tą patį. Pinigų jie turi, svarbiausia jiems – rezultatas. O Benas yra vienas regiono lyderių, be to, dar labai jaunas raitelis. Rusijoje tarp federacijų prezidentų vyksta principinės kovos – kurio sporto šaka olimpinėse žaidynėse pasirodys geriau. Rezultato jie siekia bet kokiomis priemonėmis“, – kalbėjo G.Gutkauskas. 

Šį savaitgalį Benas dalyvaus reitinginėse varžybose Taline, kitą – Sankt Peterburge. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką