2017 01 12

Rusija buksuodama laimėjo pirmąjį pasaulio rankinio čempionato mačą

Rusijos rankinio rinktinė pasaulio rankinio čempionate Prancūzijoje startavo pergale prieš Japonijos ekipą, nors Azijos rankininkai privertė juos gerokai paprakaituoti.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos rankininkai 39:29 (18:15, 21:14) įveikė Japoniją ir A grupėje, kurioje rungtyniauja ir čempionato šeimininkė Prancūzija, dabar rikiuojasi antri.

Vienu metu penkių įvarčių persvarą turėję rusai pirmą kėlinį užbaigė pirmaudami tik trimis, o netrukus japonai juos beveik pavijo. Dvi baudos minutes gavus vienam rusui antro kėlinio pradžioje Japonija priartėjo iki 22:23.

Vis dėlto išlyginti rezultato nepavyko, o po kelių minučių atsipeikėję rusai vėl nutolo – 30:24. Likus žaisti 6:30 min. rusas vėl gavo baudos minučių (34:28), tačiau japonai tuo nepasinaudojo – rusai pelnė du įvarčius ir galutinai nutolo.

Rusijos rinktinėje puikiai žaidė vartininkas V.Bogdanovas. Ne nuo mačo pradžios susitikimą pradėjęs rusas atrėmė pusę smūgių (10/20), iš kurių ir du septynių metrų baudinius. Japonas M.Kimura atmušė vos 5 rusų metimus iš 35-ių.

Iš 48 metimų į vartus Rusijos rankininkai nepataikė vos 10-ies, kai japonai realizavo tik 30 iš 54-ių.

Po šešis įvarčius rusams pelnė D.Šiškarevas (6/6), P.Atmanas ir T.Dibirovas, penkis įmetė S.Gorbokas.

Japonų gretose septyniais taikliais metimais pasižymėjo H.Shida (7/8), A.R. Dotas pelnė penkis, o S.Tokuda – keturis įvarčius.

B grupės rungtynėse pirmąją pergalę iškovojo Makedonijos rinktinė, po labai atkaklios kovos 34:30 (13:14, 21:16) palaužusi Tuniso rankininkus.

Antrojo kėlinio pradžioje Tuniso rankininkų pranašumas siekė 4 įvarčius (24:20), tačiau makedonai atsitiesė ir nugalėjo.

Net dvylika įvarčių nugalėtojams pelnė K.Lazarovas, tapdamas rezultatyviausiu turnyro rankininku. Po 7 pridėjo D.Manaskovas ir S.Stoilovas.

Tuniso rinktinei 9 įvarčius įmetė O.Boughanmi, 7 pridėjo I.Tejus, po 5 - A.Bannouras ir W.Jallouzas.