Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija nori leisti apsauginiams mušti sirgalius per konfliktus stadionuose

Maskvos CSKA sirgaliai Romoje sukėlė riaušes
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Maskvos CSKA sirgaliai Romoje sukėlė riaušes
Šaltinis: 15min
0
A A

Kol pasaulis prevencijos priemonėmis siekia kovoti su stadionuose ar arenose siautėjančiais futbolo ar kitų sporto šakų chuliganais, Rusija nutarė žengti kitu keliu. Šios šalies Sporto ministerija parengė įstatymo projektą, kuris, jei įsigalios, suteiks varžybas saugančių bendrovių darbuotojams visas teisės, esant reikalui, mušti sporto aistruolius. Už sumušimus jiems negrėstų jokios nuobaudos.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kaip pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, rusų Futbolo federacijos saugumo ir darbo su sirgaliais skyriaus direktorius Aleksejus Tolkačiovas su Sporto ministerija žada pakeisti federalinį įstatymą, kuris vadinasi „Apie fizinę kultūrą ir sportą“.

„Apsaugos darbuotojų veiksmai sporto renginių metu apibrėžti įstatyme „Apie fizinę kultūrą ir sportą“. Jame yra nemažai rašoma apie apsaugos darbuotojų platų veiklos spektrą. Bet įstatyme nėra jokios nuorodos, kad šie žmonės galėtų panaudoti fizinę jėgą prieš sirgalius. Mes siūlome leisti apsaugos darbuotojams naudoti fizinę jėgą visuose sporto renginiuose, o ypač futbolo stadionuose“, – kalbėjo A.Tolkačiovas.

Jis patikslino, kad dabar kol kas apsauga turi teisę patikrinti patį žmogų, įeinantį į sporto objektą, ir jo turimus daiktus, atsisakius tai daryti – neįleisti į renginį. Jau renginio metu apsaugos darbuotojai turi prisiimti tvarkdario funkcijas, o esant reikalui – išvaryti įsismarkavusį sporto faną.  Bet iškilus rimtoms situacijoms apsauga jaučiasi bejėgė.

„Jei kam reikia žinos, kad gali gauti gerai į kailį už savo išsišokimus, tai pagalvos, ar reikia pradėti riaušes. Geriau jau keli nekaltai nukentėję, nei didelės problemos su sporto chuliganais“, – sakė A.Tolkačiovas.

Taip pat Rusijos futbolo federacijos saugumo ir darbo su sirgaliais skyriaus direktorius pasiūlė padidinti baudas už nedidelį chuliganizmą stadionuose ir sporto arenose – dabar baudos siekia 500-1000 rublių (nuo 7 iki 14 eurų), o norima jas didinti nuo 5000 iki 10000 rublių (nuo 70 iki 143 eurų).

Rusijoje chuliganizmas stadionuose ir sporto arenose tampa vis aktualesnis – per metus kyla dešimtys incidentų sporto arenose, kurie perauga į riaušes. Savo pasiryžimą mojuoti kumščiais rusai perkelia ir į Europos arenas.

Dar 2014 metų pradžioje Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko pareiškė, kad labai greitai apsaugos darbuotojai pakeis arenose visus policijos pareigūnus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką