Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje kaltinimus Lietuvai lieja ir Donata Rimšaitė

Donata Rimšaitė ir RŠPF prezidentas Viačeslavas Aminovas.
RIA Novosti/Scanpix nuotr. / Donata Rimšaitė ir RŠPF prezidentas Viačeslavas Aminovas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijoje toliau liejasi kaltinimai ir grasinimai Lietuvai dėl sprendimo neleisti penkiakovininkei Donatai Rimšaitei startuoti Londono olimpinėse žaidynėse po Rusijos vėliava.

Penktadienį Maskvoje buvo surengta speciali spaudos konferencija, kurioje pati D.Rimšaitė ir Rusijos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (RŠPF) prezidentas Viačeslavas Aminovas išsakė savo versiją apie tai, kas vyko prieš savaitę Vilniuje, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Generalinėje asamblėjoje.

D.Rimšaitė: toliau atstovausiu Rusijai

„Dauguma buvo nusiteikę prieš mane. Išgirdau daug melo. Buvo labai nemalonu. Žurnalistai atakavo ne tik mane, bet ir mano mamą. Jie jos klausė: „Ar jums ne gėda turėti tokią dukrą?“ Ar tai profesionalu?“ – rėžė D.Rimšaitė.

Jeigu ir negalėsiu startuoti Londone, norėčiau dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje ir ne tik, – D.Rimšaitė.

Penkiakovininkė taip pat metė kaltinimų ir LTOK. „Kai 2010-ųjų vasarą LTOK vadovams pasakiau, kad noriu išvykti į Rusiją ir ten gyventi, iš karto išgirdau atsakymą, kad leidimo negausiu. Jie taip pat pagrasino užbaigti mano karjerą“, – tęsė D.Rimšaitė.

Ji neigė kalbas apie karjeros pabaigą ir žadėjo atstovauti Rusijai dar daug metų. „Jeigu ir negalėsiu startuoti Londone, norėčiau dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje ir ne tik“, – teigė D.Rimšaitė.

V.Aminovas: sumokėtume, jeigu pinigų paprašytų oficialiai

Daug „lietuvius kompromituojančios informacijos“ atskleisti žadėjęs RŠPF prezidentas V.Aminovas spaudos konferencijoje dėstė tuos pačius kaltinimus – apie užuominas sumokėti už D.Rimšaitę.

„Jis (A.Poviliūnas, – past.) man davė vizitinę kortelę ir pasakė, kad šis žmogus galės išspręsti visus klausimus. Aš susisiekiau su juo. Šis tarpininkas man pasakė, kad reikalingas avansas. Aš iškart jam atsakiau, kad toliau su juo nebendrausiu“, – tvirtino V.Aminovas.

Jis pridūrė, kad jeigu kompensacijos už D.Rimšaitę būtų paprašyta oficialiai, RŠPF būtų ją sumokėjusi. „Jeigu kalbėtume apie oficialius pinigus, federacija sutiktų“, – tęsė RŠPF prezidentas.

RIA Novosti/Scanpix nuotr./RŠPF prezidentas Viačeslavas Aminovas.
RIA Novosti/Scanpix nuotr./RŠPF prezidentas Viačeslavas Aminovas.

Anot V.Aminovo, neleisti D.Rimšaitei startuoti Londone už Rusiją buvo tik politinis sprendimas. Jis įsitikinęs, kad lietuvei panorus atstovauti Didžiajai Britanijai, niekas nebūtų prieš.

„Prieš LTOK generalinę asamblėją Vilniuje Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas susitiko su savo Lietuvos kolega. Gavome laišką, kad mūsų klausimas buvo svarstytas ir kad Lietuvos pusė yra prieš“, – teigė V.Aminovas.

Tačiau dar ketvirtadienį premjeras Andrius Kubilius tikino, kas Lietuvos Vyriausybė niekada nesvarstė D.Rimšaitės klausimo.

RŠPF prezidentas žadėjo nepasiduoti, tačiau tikslių žingsnių tolimesnėje kovoje dėl D.Rimšaitės pateikti dar negalėjo.

„Mes ruošiamės pasirašyti sutartį su viena iš didžiausių ir geriausių Šveicarijos juridinių kompanijų, kuri atstovaus mums Lozanoje (Tarptautiniame sporto arbitražo teisme, – past.), – tikino V.Aminovas. – Šiuo metu galvojame, kur pirmiau paduoti skundą. Jeigu paduosime skundą į Lozanos teismą, tai negalėsime skųstis TOK (Tarptautiniam olimpiniam komitetui, – past.), nes Jacquesas Rogge (TOK prezidentas, – past.) galės pasakyti, kad TOK nesvarstys šito klausimo, kol vyksta teismas Lozanoje“, – aiškino V.Aminovas.

LTOK rusų kaltinimus vadina visiška nesąmone

Atsikirsdamas į Rusijoje nenutylančius kaltinimus penktadienį viešą pranešimą išplatino LTOK. Jis kategoriškai neigia visus D.Rimšaitės ir RŠPF prezidento V.Aminovo pareiškimus, vadindamas juos visiškomis nesąmonėmis ir nepadoriu puolimu.

V.Aminovo užuominos apie svarstytus „finansinius klausimus“ – ne kas kita, kaip nepadorus puolimas, – LTOK.

„Niekas iš LTOK vadovų apie D.Rimšaitę nesikalbėjo ir jos ateities planų neaptarė nei su prezidentūros, nei su LR Vyriausybės, nei su Užsienio reikalų ministerijos atstovais. Tokie kaimyninės šalies sporto funkcionieriaus pareiškimai – visiška nesąmonė. Kaip ir kalbos, neva sportininkės klausimas buvo aptariamas su Rusijos sporto vadovais, siekiant rengti olimpinį krepšinio atrankos turnyrą, kuris vyks Venesueloje.

LTOK niekada neprašė ir negavo jokio atlygio, jokios kompensacijos iš Rusijos už išugdytą penkiakovininkę ir juo labiau už kaimyninei šaliai palankų sprendimą. Pono V.Aminovo užuominos apie svarstytus „finansinius klausimus“ – ne kas kita, kaip nepadorus puolimas, neįstengiant susitaikyti su beveik vienbalsiai priimtu LTOK generalinės asamblėjos sprendimu D.Rimšaitės klausimu“, – pranešė LTOK.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką