2010 11 14

Rusijos tinklininkės – pasaulio čempionės (nuotraukos)

Japonijoje vykusiose pasaulio moterų tinklinio pirmenybėse aukso medalius antrą kartą iš eilės iškovojo Rusijos tinklininkės. Rusijos rinktinė finale po penkių setų kovos 3:2 (21:25, 25:17, 20:25, 25:14, 15:11) nugalėjo Brazilijos nacionalinę komandą.
Rungtynių tarp Rusijos ir Brazilijos akimirka
Rungtynių tarp Rusijos ir Brazilijos akimirka / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rusija

Rusijos rinktinė – vadinama sėkmingiausia visų laikų čempionatų dalyvė. Pastaruosius šešerius metus ši šalis neliko be medalių. Dar daugiau titulų savo sąskaitoje turi – pirmąjį reitingą pasaulyje turinti Brazilija. Ji yra iškovojusi septynis aukso, du sidabro ir keturis bronzos medalius. Tiesa, paskutiniuose trijuose čempionatuose Brazilijai atiteko sidabro medaliai.

Finalą, kuris vyko Tokijuje „Yoyogi“ nacionaliniame stadionbe stebėjo daugiau nei 12 tūkstančių aistruolių.

Tai buvo antras kartas, kai šios valstybės grūmėsi  pasaulio čempionato finale. Pirmasis 2006 m. taip pat įvyko Tokijuje, tąkart čempionėmis tapo Rusijos sportininkės.

Naudingiausia turnyro žaidėja buvo pripažinta 35 taškus finale pelniusi Ekaterina Gamova.

Šeimininkės Japonijos tinklininkės po penkių setų kovos 3:2 (18:25, 25:23, 21:25, 25:19, 15:8) įveikė Jungtinių Amerikos Valstijų komandą ir pasipuošė bronzos medaliais.

Penktoji vieta čempionate atiteko Italijai, šeštoji – Turkijai, septintoji – Vokietijai, aštuntoji – Serbijai, devintoji – Lenkijai, dešimtoji – Kinijai, vienuolikta – Olandijai ir dvylikta – Kubai.