2012 12 12

Rūta Meilutytė pasaulio čempionato kvalifikaciją įveikė kaip per sviestą – pasiekė Lietuvos rekordą

Lietuvos plaukikė olimpinė čempionė Rūta Meilutytė sėkmingai pradėjo pasirodymą Stambule trečiadienį startavusiame pasaulio plaukimo 25 metrų baseine čempionate. 15-metė Lietuvos sporto žvaigždė kvalifikacinėse 50 metrų krūtine varžybose šeštame plaukime buvo pirma ir parodė 29,56 sek. rezultatą. Tai naujas pasaulio čempionato ir Lietuvos rekordas.
Rūta Meilutytė iš Lietuvos laimėjo aukso medalį 100 m plaukimo krūtine rungtyje
Rūta Meilutytė. / „Scanpix“ nuotr.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Asmeninis Rūtos ir Lietuvos plaukimo rekordas šioje distancijoje iki šiol buvo – 29,96 sek.

Šios rungties pasaulio rekordininkė 25 m ir 50 m baseinuose, Londono olimpiados čempionė kombinuotoje estafetėje 4 po 100 m amerikietė Jessica Hardy finišavo po R. Meilutytės (29,74).

Pusfinalio varžybos vyks trečiadienio vakarą, o finalas – gruodžio 13-ą.

Iki šiol nė vienam mūsų šalies atstovui tokio rango varžybose nepavyko iškovoti medalių.

Šioje rungtyje kovojo ir Raminta Dvariškytė – ji ketvirtame plaukime buvo pirma, parodžiusi rezultatą 32,04 sek., bet bendroje įskaitoje liko 29-a ir tarp 16-os pusfinalio dalyvių nepateko.

Būtent 15-metė R.Meilutytė yra didžiausia Lietuvos viltis iškovoti medalį Turkijoje vykstančiame čempionate – 50 ir 100 m krūtine distancijose. Iš viso ji plauks penkiose rungtyse, kaip dar vienas mūsų šalies pasiuntinys – Mindaugas Sadauskas.

Kitas jaunasis Lietuvos plaukimo talentas 17-metis Danas Rapšys dalyvaus keturiose, vienas lyderių Giedrius Titenis ir Raminta Dvariškytė – trijose, o Vaidotas Blažys – dviejose rungtyse.

Planetos pirmenybės vyks iki sekmadienio – gruodžio 16 dienos.

Iškart po moterų varžybų startų, baseine pasirodė vyrai, tačiau mūsų šalies pasiuntinys Danas Rapšys į 100 metrų plaukimo nugara pusfinalį nepateko.

Mūsiškis nuotolį įveikė per 55,08 sek. ir užėmė atrankoje 39-ą vietą tarp 64-ių plaukikų. Atrankoje geriausiai pasirodė australas Robertas Hurley (50,22 sek.).

D.Repšio asmeninis rekordas yra 53,61 sek.

Šiandien taip pat startavo dar du mūsų šalies plaukikai – G.Titenis bei V.Blažys. Jie plaukė 100 m krūtine rungtyje, tačiau į pusfinalį nepateko – anykštėnas G.Titenis nuotolį įveikė per 59,40 sek. ir atrankos bendroje įskaitoje liko 23-čias. Iki geriausių rungties plaukikų 16-tuko jam pritrūko 0,37 sek.

V.Blažys distancijoje užtruko 1:00,26 ir atrankoje finišavo 33-čias.

Iš viso vyrų 100 metrų plaukimo krūtine atrankoje varžėsi 95 plaukikai.

„Šis čempionatas mums labai svarbus kaip pasirengimas olimpinių rungčių pasaulio čempionatui 50 metrų baseine, kuris ateinančią vasarą vyks Barselonoje (Ispanija). Be to, tai puiki proga mūsų jauniems plaukikams priprasti prie aukščiausio lygio tarptautinių varžybų. Aišku, tikimės, kad mūsų lyderiai plauks savo rungčių finaluose, o kiti pagerins savo asmeninius rezultatus“, – sakė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

Šiandien startuos dar vienas mūsų šalies atstovas: G.Titenis dalyvaus 100 m plaukimo krūtine rungties atrankoje.