Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rūtos Meilutytės šiais metais laukia išbandymai mokyklos egzaminuose

Rūta Meilutytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rūta Meilutytė
Šaltinis: „Sportas“
0
A A

Rūta Meilutytė ir toliau skina pergales ne tik baseine, bet ir už jo ribų. Plaukikė antrus metus iš eilės išrinkta populiariausia Lietuvos sportininke seniausiai mūsų šalyje rengiamuose rinkimuose, kuriuos organizuoja laikraštis „Sportas“.

2013 m. rinkimų, kuriuos pastaraisiais metais „Sportas“ rengia kartu su portalu „sportas.info“, populiariausiųjų trejete – vien moteriškos pavardės. Antrąją vietą užėmė irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, trečiąją – penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Tad kovo 19 d. 17-ąjį gimtadienį šventusios R. Meilutytės varžovai negali nustumti ne tik nuo aukščiausių nugalėtojų pakylos laiptelių, bet ir nuo populiarumo viršūnės. 

Tačiau visi pripažinimai, medaliai ir pasaulio rekordai neapsvaigino lietuvės, mergina nenustumia į šalį ir mokslų. Būtent šiais metais jos laukia egzaminai.

Apie olimpinės, pasaulio ir Europos čempionės R. Meilutytės laukiančius metus ir išbandymus mokslo srityje – Didžiosios Britanijos spaudos akimis. 

Atsarginis planas

Švietimo sistema Jungtinėje Karalystėje skiriasi nuo mums pažįstamos Lietuvoje. Anglijoje mokslas privalomas iki 16 metų. Didžioji dalis vaikų mokyklas lankyti pradeda nuo ketverių. Pirmieji šešeri metai išskirti į du etapus ir yra laikomi pradiniu išsilavinimu. Vidurinysis mokslas taip pat turi du etapus – pirmasis nuo 11 iki 14 m., antrasis – nuo 15 iki 16 metų. Mokiniai po kiekvieno etapo laiko egzaminus, o po ketvirtojo etapo jie yra svarbiausi ir lemia, ką toliau veiks moksleivis. 

Šiems egzaminams ruošiasi ir mūsų plaukimo pažiba R. Meilutytė. Ji supranta, kad sportinių traumų gali patirti ir patys geriausi, tad turėti išsilavinimą – naudinga.

„Aš puikiai suprantu, kad tereikia vieno atsitiktinumo ir aš galiu patirti traumą, kuri nutrauks mano plaukikės karjerą, tad turiu įgyti išsilavinimą“, – sako lietuvė.

Mielesnis baseinas

Šie metai R. Meilutytei išskirtiniai – jai ne tik reikės suderinti alinančias trenerio Johno Ruddo treniruotes, bet ir skirti daug laiko mokslams. Rūta pripažįsta, kad šie nėra tokie artimi ir mieli kaip baseino takelis: „Aš nelabai mėgstu mokytis, daug mieliau treniruočiausi baseine, bet žinau, kad turiu išlaikyti egzaminus. Jie man labai svarbūs.“

Po šių egzaminų mokiniai gali pasirinkti, ką daryti toliau – pradėti dirbti, baigti profesinius mokslus arba mokytis dar dvejus metus ir tada stoti į aukštąsias mokyklas. Nepaisant to, kad mokslai Rūtai – ne pats įdomiausias užsiėmimas, ji planuoja juos tęsti. Kaip lietuvė sugeba suderinti dvi skirtingas gyvenimo dalis – olimpinės čempionės ir paprastos mokinės?

„Tu negali galvoti: „oi, aš esu olimpinė čempionė“ – tai neatleidžia tavęs nuo namų darbų ruošimo ir mokyklos lankymo“, – kaip visada juokauja ji.

Tinkami metai egzaminams

„Šie metai yra labai tinkami egzaminams, nes nevyksta nei olimpinės žaidynės, nei pasaulio čempionatas. Kai ji susitvarkys su mokslo reikalais, galės ramiai pradėti galvoti apie olimpinės čempionės titulo gynimą 2016 metais“, – sako Rūtos treneris J. Ruddas.

Pagrindiniai planuojami šių metų plaukikės startai – Europos čempionatas ir jaunimo olimpiada. Tačiau abiejų čempionatų datos susikirs, tad, kaip pavyks tarp jų laviruoti ir kuriose rungtyse dalyvaus lietuvė, paaiškės vėliau.

Treneris pastebi, kad R. Meilutytė turi krimsti mokslus ne savo gimtąją kalba, o tai dar labiau apsunkina pasiruošimą egzaminams, todėl visi jai padeda, kaip galėdami. 

„Žinoma, dėl dalyvavimo įvairiuose čempionatuose, ji praleidžia kai kurias pamokas, be to, ir anglų kalba jai nėra gimtoji. Ji kalba puikiai, bet kai kurių sunkesnių žodžių ar frazių kartais dar nesupranta“, – teigia J. Ruddas.

Neabejotina, kad šie metai lietuvei bus sunkūs, tačiau treneris mano, kad mokslai plaukikės rezultatams įtakos neturės: „Mes norime laimėti kiekvienas varžybas, kuriose dalyvaujame. Mano darbas – išlaikyti ją susikaupusią ir trokštančią pergalių. Visą nerimą ir baimę mes paliekame savo konkurentams ir, patikėkite manimi, jie tikrai bijo, kai Rūta plaukia šalia.“ 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką