2010 12 19

Saigmenos rankinio čempionate

Lietuvos vyrų rankinio lygoje sužaistos 11 turo rungtynės. Bene didžiausiu netikėtumu galima būtų vadinti „HC Vilnius“ pergalę, nors sostinės klubas po pirmo kėlinio buvo atsilikęs 8 įvarčiais.
Vilniaus VHC „Šviesa“ (mėlyna apranga) savo aikštelėje Varėnos „Ūlos“ klubą sutriuškino net 23 įvarčių skirtumu 40:17 (17:09)
Rungtynių akimirka / A.Pliadžio/Pliadisfoto.lt nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Vilniečiai 35:30 įveikė Šiaulių „Universiteto Diringos“ komandą. Rungtynes žymiai sėkmingiau pradėjo svečiai ir jau po pirmojo kėlinio susikrovė solidų 8 įvarčių pranašumą. Visgi vilniečiai rankų nenuleido, po pertraukos perėmė iniciatyvą ir iškovojo sudėtingą pergalę. Ši pergalė kilstelėjo Vilniaus klubą į 5–ąją turnyrinės lentelės vietą. Vilniaus komandoje išsiskyrė Benas Linkevičius, pelnęs 9 įvarčius, Evaldas Veida ir Marius Panavas pasižymėjo po 6 kartus. „Universiteto Diringos“ klube sėkmingiausiai rungtyniavo Egidijus Morkūnas – 8 įvarčiai.

Alytuje vietos „Almeida Stronglasas“ klubas susitiko su Kauno „Granitu–Gaja–Kariu“. Po įtemptos kovos pergalę išsivežė svečiai – 25:24. Pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi minimalia kauniečių persvara – 13:12, tokį patį pranašumą „Granitas–Gaja–Karys“ išlaikė iki rungtynių pabaigos. Po šios pergalės Kauno klubą palypėjo į 2–ąją vietą. Alytiškiai po šio nesėkmės prarado turėtą poziciją ir užima 6–ąją vietą lygoje.

„Almeida Stronglasas“ komandoje rezultatyviausias buvo Tomas Dvareckas – 6 įvarčiai, Kauno ekipai Vilius Juozaitis pelnė 8 įvarčius.

Varėnoje „Ūla“ susitiko su Kauno „Lūšimi“. Čia nugalėtoją irgi lėmė minimali persvara – kauniečiai laimėjo 28:27.Juos į priekį vedė puikiai rungtyniavęs Vaidas Drevinskas, kurio sąskaitoje – 11 įvarčių. Varėnos komandoje pasižymėjo Gražvydas Sereičikas – 9 įvarčiai.

Kitos dvejos rungtynės sisesnės intrigos nekėlė. Čempionato lyderė Vilniaus „VHC Šviesa“ savo aikštelėje nepaliko vilčių Utenos „HC Utena“ komandai – 35:27 (19:10). Šeimininkai galingai pradėjo rungtynes ir nei minutei neleido suabejoti savo pranašumu. Nugalėtojų komandoje pasižymėjo Martynas Žala – 9 įvarčiai, uteniškių ekipoje rezultatyviausias buvo 6 įvarčius pelnęs Mindaugas Urbonas.

Panevėžyje susitiko vietos „KKSC Grifas“ ir Klaipėdos „Žemaitijos Dragūnas“. Nesudėtingą pergalę iškovojo uostamiesčio rankininkai 31:23 (16:9).

Nugalėtojams po 6 įvarčius pelnė Karolis Stropus ir Gražvydas Juška, Panevėžio komandoje išsiskyrė Domantas Čiuplinskas – 8 įvarčiai. Po šios pergalės uostamiesčio ekipa pakilo į 3–ąją lentelės vietą.