Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2019 01 08

Šalies dviračių čempionė nusiteikusi kautis dėl kelialapio į Tokiją

Keturiskart Lietuvos dviračių plento čempionė Rasa Leleivytė jau septintą sezoną atstovaus Italijos komandai „Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano“. Svarbiausios Rasos šių metų varžybos – Europos ir pasaulio čempionatai, o didžiausias tikslas – kelialapis į Tokijo olimpines žaidynes. 
Leleivyte
Rasa Leleivytė / Tomo Gaubio nuotr.

„Kaip ir kasmet, norisi užkopti ant pasaulio ar Europos pirmenybių prizininkų pakylos. O šiemet dar prisideda siekis patekti į 2020 metų olimpines žaidynes. Atrankos laikotarpiu visos labai nori pelnyti kuo daugiau reitingo taškų – per lenktynes atrodo, kad varžovės važiuoja ne dviračiais, o motociklais. Bus sunku, bet tikiuosi, kad man pavyks“, – sakė R.Leleivytė.

Kelialapiai į olimpines žaidynes bus dalijami atsižvelgus į 2019 metų spalio 27 dieną sudarytą reitingą. Nuo dviejų iki keturių kelialapių iškovos 1-22 vietas užimsiančios šalys. Žemesnėse vietose atsidursiančios šalys į žaidynes galės deleguoti po vieną dviratininkę, jei turės savo atstovę pirmajame reitingo šimtuke. Šiuo metu Lietuva pasaulio reitinge tarp 82 klasifikuotų šalių yra 28-a, o R. Leleivytė – 42-a.

R.Leleivytė pasirengimą sezonui pradėjo lapkričio viduryje, po daugiau nei mėnesio atostogų. Pirmasis Rasos startas šiemet greičiausiai bus lenktynėse „Strade Bianchi“ (Women’s World Tour) Italijoje kovo 9 dieną.

„Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano“ komandos sporto direktoriaus pareigas eina Rasos vyras Paolo Baldi, o 30-metė Lietuvos dviratininkė ir toliau bus komandos kapitone.

R.Leleivytė Italijos komandoms atstovauja nuo 2008 metų. Ji su vyru ir penkiamečiu sūnumi Alberto gyvena Montekatini Termės kurorte, Toskanos regione. „Italijoje gyvenu jau daugiau nei dešimtmetį. Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat palankus klimatas, gera virtuvė, – pažymėjo dviratininkė. – Italijoje kiek erzina italų nepunktualumas ir per didelis jų dėmesys labiausiai išreklamuotų firmų gaminiams.“

R.Leleivytė pernai Europos dviračių plento čempionate iškovojo penktą, o pasaulio čempionate – 11-ą vietas, laimėjo „Giro dell’Emilia“ lenktynes Italijoje, po septynerių metų pertraukos tapo Lietuvos grupinių lenktynių čempione.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius